Tonowanie włosów – na czym polega?

Od ostatniej koloryzacji upłynęło kilka tygodni i klientka umawia się na kolejna wizytę w celu ponownego wykonania zabiegu farbowania. Warto jest jednak się zastanowić, czy to już jest ten moment, kiedy należy go przeprowadzić czy może istnieje inna mniej inwazyjna metoda odświeżenia koloru. Jeśli kolor częściowo wyblakł, pojawiły się niechciane odcienie i włosy straciły blask, zaproponuj klientce zabieg tonowania włosów. Przeprowadza się go pomiędzy następującymi po sobie koloryzacjami. więc stosować, a których unikać?

Tonowanie włosów to odświeżenie i korekta koloru

Zabieg tonowania włosów jest wsparciem dla koloryzacji. Przy zastosowaniu konkretnych produktów możliwe jest pozbycie się nieestetycznie wyglądających odcieni. Ponadto dzięki zawartości w kosmetykach składników odżywczych, minerałów i witamin włosy są odżywione i widoczna jest wyraźna poprawa ich kondycji.

Tonowanie włosów pozwala na ożywienie ich koloru bez ingerencji w ich strukturę. Toner do włosów osadza się na ich powierzchni, nie wnika do głębszych warstw, przez co jest bezpiecznym produktem wspierających zdrowie włosów. Farby do koloryzacji działają zupełnie inaczej. Mają one przedostać się do wnętrza włosa, aby osiągnąć dłuższy efekt. Częste farbowanie niekorzystnie wpływa na kondycję włosów, a dzięki tonowaniu częstotliwość tych zabiegów możemy zdecydowanie ograniczyć.

Efekty tonowania włosów

Czy każdej klientce możesz zaproponować tonowanie włosów, jeśli jej obecny kolor nie wygląda już najlepiej? Bardzo dużo zależy od efektów, jakie chce ona osiągnąć. Tonowanie stosuje się w celu odświeżenia i odnowienia koloru. Oznacza to, że tonery do włosów nie nadają im zupełnie innej barwy, do tego służą farby.

Tonowanie włosów - efekt

Przy pomocy tonerów nadasz włosom również pożądanego tonu. Przykładowo blond ma tendencję do żółknięcia, co nie jest estetycznym efektem. Tonowaniem ochłodzisz kolor i tym samym przywrócić mu naturalny wygląd.

Farbowane włosy po jakimś czasie tracą swój piękny blask, którym tak się wszystkie zachwycamy po wyjściu od fryzjera. Tonery skutecznie je nabłyszczają, nadają im pięknego blasku. Dzięki temu włosy wyglądają, jak gdyby były dopiero co farbowane.

Oprócz tego zabieg tonowania włosów jest przeprowadzany w celu ich regeneracji. Częste farbowanie i codzienne zabiegi stylizacyjne z wykorzystaniem wysokiej temperatury niestety je niszczą. Stają się matowe, wypadają w nadmiarze, a końcówki się łamią. W tonerach do włosów znajdują się składniki odżywcze, które odbudowują strukturę włosa, wzmacniają go i czynią bardziej odpornym na czynniki zewnętrzne.

Tonowanie włosów, a ich kolor

Najczęściej na tonowanie włosów decydują się kobiety z włosami blond i rozjaśnianymi. Właśnie na takich efekt jest najbardziej widoczny. Wynika to z żółknięcia blondów, a więc pojawiania się niepożądanych odcieni, które dzięki tonerom można skutecznie usunąć. Zdarza się też, że żółty kolor jest efektem nieudanej koloryzacji. W takim przypadku tonowanie włosów też będzie skutecznym zabiegiem naprawczym.

Nie oznacza to jednak, że tonowanie włosów to zabieg dedykowany tylko dla blondynek. W przypadku włosów ciemnych i rudych sprawdza się w celu korekty koloru, a także usunięcia niechcianych ciepłych odcieni. Na włosach czarnych efekt ten będzie praktycznie niewidoczny, jednak włosy na pewno będą lepiej odżywione.

Tonowanie włosów - poznaj kolory tonerów do włosów Artistique

Tonery do włosów Artistique Artishades w 18 odcieniach:

6.1 – Exotic Brunette – egzotyczna brunetka
6.2 – Dark Champagne – ciemny szampan
6.46 – Spicy Pumpkin – pikantna dynia
7.17 – Georgeous Grey – cudowna szarość
7.48 – Peachy Pink – brzoskwiniowy róż
7.7 – Shimmering Violet – połyskujący fiolet
7.86 – Sparkling Fuchsia – błyszcząca fuksja
8.0 – Medium Mellow – średnia łagodność
8.1 – Shady Ash – cienisty popiół
8.2 – Beachy Pearl – plażowa perła
8.37 – Goldy Plum – złota śliwka
9.88 – Blushy Pink – rumiany róż
10.0 – Sunny Blonde – słoneczny blond
10.1 – Smoke Bomb – dymna bomba
10.2 – Pearly Sun – perłowe słońce
11.01 – Bombshell Silver – srebrna bomba
11.07 – Ice Cloud – lodowa chmura
11.08 – Milky Porcelain – mleczna porcelana

Jakie tonery do włosów stosować?

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego produktu. O ile w domowych warunkach tonowanie włosów można przeprowadzić przy pomocy szamponu z fioletowym pigmentem lub maski koloryzującej, o tyle w salonie fryzjerskim oczekuje się już znacznie lepszego i długotrwałego efektu. Do profesjonalnego zabiegu tonowania wykorzystuje się tonery do włosów. Efekt na włosach utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Są to produkty pozbawione amoniaku i parabenów, a także są one  bogate w składniki odżywcze, np. tonery do włosów Artistique ArtiShades Gloss Color zawierają witaminę C i przeciwutleniacze. Mają też żelową konsystencję, co ułatwia ich aplikację zarówno za pomocą pędzelka, jak i bezpośrednio z butelki z aplikatorem. Cechują się delikatną formuła i pH sprzyjającym skórze głowy, a więc nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień.

Tonowanie włosów krok po kroku

  • Krok 1: Dokładnie osusz ręcznikiem umyte włosy.
  • Krok 2: Wybrany kolor tonera do włosów ArtiShades Gloss Color wymieszaj dokładnie w proporcji 1:1 z ArtiShades Activator, aż do uzyskasz jednolita żelową konsystencję.
  • Krok 3: Zaaplikuj na włosy i pozostaw na ok. 20 minut.
  • Krok 5: Dokładnie spłucz wodą.

Tonowanie włosów to zabieg, który pozwala odświeżyć i ożywić kolor. Pomimo, że jest częściej wybierany przez blondynki, to pożądane efekty uzyskuje się również na ciemnych włosach. Kluczowy jest wybór odpowiedniego koloru tonera, który pozwoli zniwelować niechciane odcienie i pogłębić kolor włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *