Trendy

Backcombing, czyli koloryzacja włosów 2.0

Pewnie każdy z Was słyszał o technice koloryzacji włosów Balayage. Jest to technika podczas której nakłada się farbę “odręcznie” przy pomocy pędzla na wybrane pasma włosów. Jest to technika tzw. “z wolnej ręki”. Słowo balayage pochodzi od francuskiego słowa “balayer”, które oznacza “zamiatanie” i odnosi się właśnie do sposobu ręcznego nakładania koloru za pomocą pędzla. Każda odmiana tej techniki oznacza, że w rzeczywistości nie jest to już balayage, ale jego odłamy. Dlatego też, Backcombing zwany jest alternatywną techniką koloryzacji balayage.

Backcombing na czym polega ta koloryzacja?

Metoda ta polega na nakładaniu rozjaśniacza na bardzo wysoko natapirowanych włosach. Dzięki wykorzystaniu techniki backcombing podczas dekoloryzacji możemy uzyskać niezwykle naturalny efekt przejścia pomiędzy dwoma kolorami. Dodatkowo technika backcombing pozwala na podciągniecie jaśniejszych refleksów aż od samej nasady włosów. Czego nie uzyskamy podczas wykonywania zwykłego, tradycyjnego tapiru. Bardzo ważne jest tutaj, aby nie rozczesywać pasm po nałożeniu rozjaśniacza na natapirowane włosy. Co w takim razie zrobić? Otóż po zmyciu rozjaśniacza zaleca się tutaj delikatnie rozdzielić mokre włosy palcami, aby nie uszkodzić ich delikatnej struktury.

Backcombing, czyli nowoczesna technika koloryzacji włosów

Czym różni się koloryzacja backcombing od balayage?

Jedną z różnic pomiędzy tradycyjnym balayage a nowoczesnym backcombingiem jest to, iż balayage nadaje kolor włosów, który już nie wymaga dalszych działań, innymi słowy backcombing idzie o krok dalej. Tworzy lżejszy, bardziej minimalistyczny wygląd niż balayage i może wyglądać bardzo naturalnie, jeśli tylko tego zechcesz. Możesz sprawić, że przejście kolorów na włosach będzie całkowicie płynne! Koloryzacja ta jest bardzo ceniona przez klientki, ponieważ jest ekonomiczna. Dzięki tej technice nie muszą tak często przychodzić do salonu na kolejne koloryzacje. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu, niesamowicie nowoczesny i niezaprzeczalnie wspaniały rodzaj koloryzacji!

Jak tak wykonywać koloryzację backcombing?

Sekcje włosów, na które ma być nałożony kolor, najpierw zaczesujemy do tyłu, co pomaga stworzyć warstwy bez bardzo widocznych linii, czyli tak zwanych “odcięć”. Następnie nakładamy rozjaśniacz na włosy, zaczynając od końców i przesuwając się w górę. Pokryte rozjaśniaczem pasma zamykamy w folii fryzjerskiej. Folie przyspieszają proces dekoloryzacji i tworzą intensywniejszy, jaśniejszy kolor, a najczęściej blond. W razie potrzeby rozjaśnione sekcje włosów można tonować profesjonalnymi tonerami do włosów, które obecnie znajdziemy w wielu kolorach do wyboru. Do wykonywania tapiru niezastąpione są specjalne szczotki do tego przeznaczone. Cechują się dość wąską powierzchnią oraz dłuższą rączką ze szpikulcem, który znacznie ułatwi dzielenie włosów na sekcje. Tego typu szczotki znajdziesz w każdej dobrej hurtowni fryzjerskiej.

Nie czekaj i zarezerwuj koloryzację w technice backcombing u Swojego stylisty już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *