News

Color blocking. Kontrasty na włosach we wiosennych trendach

Powiało już wiosennym wiatrem, słonce rozjaśniło ciemne poranki, a mocniejsze kolory ożywiły szarą rzeczywistość. Za oknem zrobiło się naprawdę pięknie, czas więc pomyśleć nad zmianami na głowie. Wiosna jest jedną z najbardziej inspirujących pór roku, która mieni się w tysiącach kolorów i odcieni. Uwielbiamy te energetyczne kontrasty! A co powiesz na kontrasty na włosach? Pasemka w kontrastowych kolorach to trend, który jest z nami już od kilku sezonów. Tym razem niech będzie to fryzjerskie dzieło sztuki w nieco innej odsłonie – color blocking.

Trend z wybiegów mody i trendów wnętrzarskich

Projektanci mody już przekonali nas, że pudrowy róż pięknie komponuje się z mocnym chabrem, a miętowa zieleń jest idealnym partnerem dla kanarkowej żółci. Nie mamy też wątpliwości co to słuszności łączenia wyrazistej czerwieni z subtelnością turkusu. Dekoratorzy wnętrz z kolei udowadniają, że minimalistyczne wnętrze możemy stworzyć nie tylko z wykorzystaniem stonowanych szarości i beży, ale również nadając wyższej rangi bardziej intensywnym i wyrazistym barwom. Color blocking jest techniką łączenia ze sobą kontrastowych kolorów. Przestrzeń, powierzchnie czy wytyczony obszar dzielimy na bloki, z których każdy zostaje zabarwiony na inny kolor. Możliwe jest łączenie barw stonowanych z żywymi i intensywnymi, jak również kilku wyrazistych, rezygnując z uniwersalizmu. Trend ten przeniknął również do fryzjerstwa. Pojawiające się kontrasty na włosach bardzo często są sposobem na wyrażenie siebie. Ułatwiają także uzewnętrznienie swoich emocji, zmianę swojego wizerunku i mocniejsze zaakcentowanie swojej osobowości. Nieco zwariowany pomysł, ale wiosenne szaleństwo to już chyba nasza coroczna tradycja.

Kontrasty na włosach we wiosennych kolorach

Color blocking to kontrasty na włosach, składające się z dwóch mocnych akcentów kolorystycznych. Można też zdecydować się na mniej odważną, ale wciąż bardzo szaloną zmianę, czyli uzupełnienie swojego koloru włosów o jedną kontrastującą się z nim barwę. Wśród wiosennych kolorów są oczywiście dziewczęce pastele. W tej palecie barw nie mogło zabraknąć oczywiście świeżej mięty, słodkiego różu, aksamitnego błękitu i kremowego koloru łososiowego. Pięknie prezentują się w towarzystwie ciemniejszych brązów. Przy blondach z kolei idealnie sprawdzą się szlachetna butelkowa zieleń, mocny amarant, karmazynowa czerwień i paryski błękit, czy truskawkowy róż. Kontrasty na włosach w wyrazistych wiosennych duetach to na pewno zieleń i kolor żółty, pastelowy róż i kobalt, mięta i fiolet.

Jak wykonać kontrastowe, kolorowe pasemka we włosach?

Najlepszym sposobem do wykonania kolorowych włosów będą bezpośrednie farby do włosów, polecamy Artistique Freak Direct Color. Oczywiście im jaśniejsze włosy, tym efekty kolorystyczne są bardziej intensywne, dlatego w większości przypadków należny włosy wcześniej rozjaśniać. Farbę Artistique Freak Direct Colors nakładamy bezpośrednio z opakowania na umyte i przesuszone ręcznikiem włosy. Czas działania 15-30 minut w zależności od efektu i intensywności koloru, jakiej oczekujemy. Bezpośrednią koloryzację kończymy spłukaniem wodą i zamknięciem łuski włosa produktem o niskim pH (Artistique Youcare Color Revitaliser).

Jak wydłużyć trwałość intensywnego koloru włosów?

Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a słońce zdecydowanie bardziej nas rozpieszcza niż podczas zimy czy jesieni. Dla włosów farbowanych nie są to najlepsze warunki. Kontrasty na włosach mogą na skutek oddziaływania na nie promieni UV stracić swoją intensywność, mogą, ale nie muszą. Ważna jest technika mycia. Potraktuj swoje kosmyki letnią wodą, unikaj gorącej. Korzystaj z kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych, których zadaniem jest wzmocnienie koloru oraz jego ochrona. Przykładem jest szampon Artistique Youcare Color oraz Artistique Youcare Color Revitaliser, którego unikalny skład i odpowiednie pH (3,9) sprawia, że zamyka łuskę włosa, wspierając tym samym utrzymanie się koloru znacznie dłużej. Zaleca się tez regularne stosowanie odżywek. Dobrym wyborem będzie Carin Botea Elements Color Protect Conditioner, wzmacniająca kolor i kontrasty na włosach lub Kosswell Structure Repair Instant Treatment, chroniąca przed skutkami działania promieni UV. Po umyciu włosy osuszaj delikatnie ręcznikiem, unikaj suszenia suszarką, pozwalając im w naturalny sposób wyschnąć.

Zakręć kołem kolorów i kontrastów! Jest wiosna, czas zmian, odrodzenia, słonecznego szaleństwa i modowych metamorfoz. Color blocking niech pojawia się w tym sezonie nie tylko w mieszkaniu i w Twoich codziennych stylizacjach. Postaw na niego również na głowie, jako efektowne kontrasty na włosach.

4 komentarze do “Color blocking. Kontrasty na włosach we wiosennych trendach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *