News

Mullet hair w nowoczesnej odsłonie. Zetnij boki, lecz nie dotykaj tyłu.

Podążając śladami Miley Cyrus, Rihanny i Ursuli Corberó, w tym sezonie nosimy mullet hair, czyli fryzurę „czeskiego piłkarza”, która niekoniecznie zawsze cieszyła się dobrą sławą. Niektórzy ten trend uznali za kicz, inni za wspaniałą rewolucję i manifest przeciwko nudnym i mało wyrazistym trendom. Powracają lata 80., a wraz z nimi moda na krótkie włosy z przodu i długie z tyłu. Nosili je początkowo tylko panowie, jednak kobiety szybko przekonały się do tej kontrowersyjnej stylizacji. A jak dzisiaj nosi się mullet hair? Czy odkryto trend na nowo czy może pozostawiono w nienaruszonej formie?

źródło: www.modernsalon.com, www.popsugarcom,com.au, www.cosmopolitan.com, www.revistacoiffure.com

Biznes na przodzie, imprezka z tyłu

Gdzie szukać korzeni mullet hair? Oczywiście w Stanach Zjednoczonych, jest to fryzura mocno związana z kulturą country. To w tym miejscu pojawiło się nawiązujące do te stylizacji stwierdzenie: biznes na przodzie, imprezka z tyłu. W Polsce kojarzymy ją jednak z zupełnie innym obszarem kulturowym – ze sportem. Nosili ją panowie w latach 80., a szczególnie dużą popularnością cieszyła się wśród czeskich piłkarzy.

Mullet hair tak bardzo namieszał w modzie, że stał się bohaterem jednej z piosenek Beastie Boys. Śpiewali: „Zetnij boki, lecz nie dotykaj tyłu…”, tworząc w ten sposób najkrótszą i najbardziej trafną definicję tego cięcia. Mullet hair powraca, ale podobnie jak w latach 80. nie jest przez wszystkich przyjmowany z tak dużym entuzjazmem. Postanowiono jednak odczarować jego sławę, unowocześniając nieco kultowe cięcie.

mullet hair w nowoczesnej odsłonie - fryzury męskie

źródło: www.latest-hairstyles.com, www.menhairstylesworld.com

Kiedy nie możesz się zdecydować, długie czy krótkie…

Cięcie mullet hair jest bardzo charakterystyczne i raczej trudno jest pomylić je z jakimkolwiek innym. Z przodu włosy są mocno skrócone, podczas gdy z tyłu pozostają długie. Przejście pomiędzy długościami początkowo było bardzo wyraźne, mocno akcentowana była linia, która oddzielała przód od tyłu. Wydawałoby się, że taka stylizacja jest kompromisem pomiędzy długimi i krótkimi włosami. Kiedy nie możesz zdecydować się na jedno rozwiązanie, wykorzystaj oba.

Dzisiaj mullet hair otwiera się na nowe możliwości. Przekonuje nawet swoich wcześniejszych przeciwników. Udowadnia, że można w takim cięciu wyglądać kobieco i elegancko. Doskonale podkreśla atuty urody, a także wspaniale prezentuje się w towarzystwie odważnych koloryzacji.

Muller Hair w nowoczesnej odsłonie -Rihanna

źródło: www.cosmopolitan.com

Odświeżony mullet hair

W piękny sposób mullet hair odczarowała bohaterka serialu „Dom z papieru” Ursula Corberó. Postawiła na krótkie cięcie, co w tym przypadku wymusiło mocne skróceni włosów na przodzie, aby z tyłu można było pozostawić je w dłuższej wersji. Oryginalny akcent to symetrycznie wycięta grzywka, która bardzo dobrze podkreśla duże oczy i usta aktorki.

Mullet hair w nowoczesnej odsłonie Ursula Corberó

Źródło: www.cosmopolitan.com, www.elle.fr

Nową formułę mullet haircut świetnie podkreślają wyraziste kolory. Refleksy w kolorze niebieskim czy różowym zaakcentują cieniowanie i tym samym sprawią, że fryzura będzie bardziej trójwymiarowa. Lekkości nadamy jej, unosząc włosy od nasady, wykorzystując do tego spray Kosswell Flash Volume 4-D Active, który nada im objętości i optycznie je zagęści. Ponadto mullet hair może być fryzurą zarówno krótką, jak też długą. Niekoniecznie trzeba od razu skracać wszystkie włosy, mamy znacznie więcej możliwości, pracując na dłuższych włosach. Wśród panów dominuje trend zaczesywania włosów do tyłu. Niektórzy unoszą je mocniej do góry, a są też tacy, którzy pozostawiają je w artystycznym nieładzie.

Mullet hairstyle to zdecydowanie stylizacja nie tylko o jednej twarzy. Można ją spersonalizować, dopasowując praktycznie do każdej urody. Elegancką, gładką wersję uzupełnia szalona, kręcona jej odsłona, formę można złagodzić i wyostrzyć, wedle uznania. W mullet hair nikt nie pozostaje w cieniu.

Zobacz, jakie jeszcze fryzury są w modzie.

9 komentarzy do “Mullet hair w nowoczesnej odsłonie. Zetnij boki, lecz nie dotykaj tyłu.

 • Codzienna stylizacja mullet hair jest banalnie prosta. Oczywiście pod warunkiem, że strzyżenie jest wykonane poprawnie.

  Odpowiedz
 • Sekret mullet hair to właściwe strzyżenie, to tak naprawdę jeden z kluczy do sukcesu, drugi to stylizacja. To taka fryzura, która ma wyglądać na niedbale zrobioną, trochę rozwichrzoną a w rzeczywistości wymaga sporo pracy i chociażby podstawowych umiejętności. Super, że moda wróciła, ale w nowszym wydaniu, trochę uwspółcześnionym.

  Odpowiedz
 • Niesamowite jak moda zatacza koło. Kiedyś Mullet hair był kiczem dziś to gorący trend. Fajna fryzura, trochę zwariowana, na pewno dla odważnych.

  Odpowiedz
 • Niech żyje Muller! Jak widać to ocean możliwości uzyskania fryzury odpowiedniej dla każdego typu urody, kształtu twarzy i stylu. Może być ostry, elegancki, a nawet grzeczny, co kto lubi. Bardzo się cieszę, że wrócił!

  Odpowiedz
 • Odważne cięcie i stylizacja. Podoba mi się u kogoś, ale nie wiem czy sama zdecydowałabym się na mullet hair.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *