Trendy

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy


Czy grzywka będzie mi pasować? W jakiej grzywce będzie mi do twarzy? Jaki jest właściwie kształt mojej twarzy? Jakie cięcie, kształt i długość grzywki doda mi uroku? Jeśli kiedykolwiek zadałaś sobie któreś z tych pytań, spieszymy z odpowiedzią na nie! Mamy nadzieję, że pod koniec tego artykułu będziesz mieć pewne wyobrażenie o tym, jaki rodzaj grzywki będzie pasował nie tylko do kształtu i rysów twarzy, ale także do Twojej osobowości i stylu!

Komu pasuje grzywka?

Grzywka jest najprostszym, a jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem na metamorfozę. Jednak, aby ta zmiana przyniosła pożądany efekt, kluczowy jest dobór odpowiedniego stylu grzywki do Twojego typu urody. Tak aby uwydatnić atuty, jednocześnie maskując wszelkie niedoskonałości. Drugim kluczowym obszarem, o którym należy pomyśleć, jeśli chodzi o grzywkę, jest to, jaki jest Twój osobisty styl i jak chcesz być postrzegana. Czy Twój image można określić jako codzienny, czy może pasuje do niego artystyczny nieład? A może jesteś ekstrawagancka i odważna?

Dobór grzywki do kształtu twarzy

Panująca tutaj zasada jest dosyć prosta, na podstawie kształtu twarzy, dobieramy typ grzywki tak, aby stworzyć swojego rodzaju złudzenie optyczne. Iluzja ta ma za zadanie jak najbardziej podkreślić atuty i ukryć wady. Pamiętaj, że zawsze w doborze fryzury, a w już szczególnie przypadku grzywki kształt twarzy odgrywa zasadniczą rolę. Powszechnie przyjęło się, że wyróżniamy kształty twarzy: okrągły, owalny, kwadratowy i podłużny. Ten ostatni może charakteryzować się ostrą brodą – mówimy wówczas o trójkątnym kształcie twarzy lub łagodną, pociągłą.

Kształt twarzy - sprawdź jaki masz kształt twarzy i dobierz odpowiednio grzywkę

Grzywka a twarz okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz, oznacza to, że długość i szerokość twarzy są mniej więcej równe. Twoja szczęka jest zaokrąglona z minimalnymi zaostrzonymi liniami szczęki, a kości policzkowe stanowią najszerszą część twojej buzi. Jaką grzywkę dobrać do okrąglej twarzy? Posiadaczkom tego typu kształtu twarzy zalecamy wybranie fryzury z grzywką lekką, delikatnie pocieniowaną, dłuższej na bokach. W tym przypadku zadaniem grzywki będzie optyczne wydłużenie twarzy. Świetnie sprawdzi się grzywka na bok. Wyraźna ukośna linia cięcia skutecznie wysmukli okrągłą buzię.

Ogólnie do okrągłej twarzy polecamy fryzury nieco dłuższe, które łatwo można zaczesać na bok. Cięcie typu bob doskonale wyszczupli rysy twarzy okrągłej i sprawi, że szyja będzie nieco smuklejsza. Poza tym fryzura ta jest jedną z najchętniej wybieranych od lat!

Jaka grzywka do twarzy okragłej

źródło: www.fabulessinheels.com, www.popsugar.co.uk

Grzywka a twarz owalna

Jeśli masz twarz o owalnym kształcie, Twoja twarz jest nieco dłuższa niż szersza, a kości policzkowe znajdują się na skraju profilu twarzy. Twoja szczęka i czoło są nieco zaokrąglone i praktycznie pozbawione ostrych kątów. Owalna twarz jest często uważana za idealny kształt twarzy. Jeśli więc jesteś posiadaczką tego kształtu, masz szczęście! Posiadasz bowiem nieograniczone możliwości, także jeśli chodzi o dobór rodzaju fryzur, w tym grzywek! Owalne twarze są idealne do eksperymentowania z fryzurami, nieważne na jaką grzywkę się zdecydujesz, z pewnością będziesz wyglądać oszałamiająco! Pamiętaj – grzywka prosta i gęsta skróci twarz, a skośna i pocieniowana, czyli lekka podkreśli jej walory.

Jak dobrać grzywkę do twarzy owalnej

źródło: www.dailymail.co.uk, www.dailymail.co.uk

Grzywka do twarzy kwadratowej

Jeśli Twoja twarz posiada wyraźnie zarysowane, nieco kwadratowe linie, co oznacza, że czoło, kości policzkowe i szczęka mają mniej więcej równą szerokość. Pomyśl o zachowaniu lekkości grzywki ze względu na silne rysy twarzy. Niezależnie od tego, czy chcesz aby twoja grzywka była ułożona na bok, czy na prosto, najważniejsze jest nadanie jej delikatności, a nawet odrobiny nieładu. Przy codziennej stylizacji możesz skorzystać z lokówki, by lekko ją unieś i podkręcić. Wystrzegaj się natomiast równych, prostych i ciężkich cięć – zbytnio uwypuklą one ostre rysy twarzy.

Grzywka do twarzy kwadratowej. Sprawdź jaka grzywką najlepiej pasuje do twarzy kwadratowej.

źródło: pinterest.com, www.glamour.com

Grzywka a twarz w kształcie trójkąta

Jeśli masz twarz w kształcie trójkąta, jesteś posiadaczką ostrego podbródka i szerszego czoła. Czoło i kości policzkowe są często najszerszą częścią twarzy, a szczęka najwęższą. Dobór grzywki do twarzy w kształcie trójkąta jest stosunkowo prosty, gdyż jest wiele możliwości. Idealnie sprawdzi się tu grzywka w stylu “rozchylonej kurtyny”. Najodpowiedniejsza będzie natomiast długość do linii brody. Długość grzywki sięgającej do szczęki pomaga optycznie zwiększyć szerokość podbródka, który jest często najwęższą partią twarzy. Ten rodzaj grzywki jest bardzo praktyczny, ponieważ jest łatwa do ułożenia, w dodatku na wiele różnych sposobów.

Grzywka do twarzy trójkątnej. Jaką grzywkę dobrać do twarzy w kształcie trójkąta.

źródło: ww.theskincareedit.com, www.vogue.co.uk

Grzywka do twarzy pociągłej

Pociągła twarz jest szczupła z wysokim czołem i dłuższą zaokrągloną brodą. Dobór grzywki do twarzy pociągłej będzie opierał się na optycznym jej skróceniu. W tym przypadku zasugerować możemy ostre cięcie – czyli równa, prosta i (najlepiej) gęsta grzywka, która przysłoni wysokie czoło. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj grzywki wymaga systematycznego strzyżenia. W przeciwnym razie źle się układa i zwyczajnie przeszkadza na co dzień, przysłaniając nam pole widzenia.

Grzywka a twarz pociągła. Sprawdź jaka grzywka pasuje najlepiej do twarzy pociągłej.

źródło: www.pequenamila.com.br, www.milifoxhairstyle.blogspot.com

Jak układać grzywkę

Grzywka by odpowiednio się układała musi być przede wszystkim dobrze ścięta. Warto więc wybrać sprawdzonego fryzjera! Ale to nie wszystko ponieważ nikt z nas nie żyje pod kloszem, a włosy lubią płatać figle np. przy zmiennych warunkach atmosferycznych, czy zwyczajne …od rana. Jak więc układać grzywkę, by wyglądać dobrze? Gdy sam grzebień i szczotka nie wystarczają konieczna może się okazać lokówka bądź prostownica. Warto także zastosować odpowiednie kosmetyki do włosów – tzn. jeśli grzywka ma być prosta wówczas krem do prostowania włosów, jeśli lekka – piankę podnoszącą od nasady. Pamiętaj zawsze gdy fryzura ma być wyjątkowo trwała warto użyć lakieru do włosów!

Jak zapuszczać grzywkę

Zdarza się, że pomimo wielu prób zaprzyjaźniania się z grzywką nie czujesz się z nią dobrze. Denerwuje Cię, że nieustanie opada na twarz i zasłania, czy wymaga codziennego układania. Decyzja o zapuszczaniu grzywki nie jest prosta, gdyż pozbycie się grzywki wymaga niestety czasu… I niestety nie jest to łatwy czas, ponieważ zapuszczanie grzywki trwa. Na pytanie ile trwa zapuszczanie grzywki odpowiedź jest prosta – tyle, ile czasu potrzebują Twoje włosy, żeby urosnąć do określonej długości. Przypominamy, że standardowo u zdrowej osoby włosy rosną ok. 1-1,5 cm na miesiąc.

Oczywiście najprościej zapuścić grzywkę, która była czesana na boki. Zazwyczaj nie jest ona gęsta i zwyczajnie dokładamy ją do pozostałych włosów. Tu pomocne będą np. lakiery do włosów. Najtrudniej natomiast zapuścić grzywkę prostą, która nie dość, że jest gęsta to często bardzo krótka… No ale nie jest to sytuacja bez wyjścia. Po prostu systematycznie – dzięki wsuwkom i spinkom podpinamy grzywkę na boki lub do góry. Pomocne mogą okazać się tu także opaski, które ostatnio wracają do mody. Gdy uda nam się już nieco zapuścić grzywkę możemy pokusić się o tak zwane fryzury przejściowe, czyli o np. dobieranie grzywki do warkocza.

Z grzywką czy bez?

Mamy nadzieję, że ten przewodnik zainspirował Cię i zawęził grono opcji nad którymi się zastanawiałaś. Grzywka to świetny, a jednak często niedoceniany sposób na urozmaicenie swojego stylu bez konieczności wykonywania drastycznego cięcia czy koloryzacji. Jesteśmy pewni, iż będziesz wyglądać absolutnie fantastycznie, dzięki odpowiednio dobranej grzywce!

6 komentarzy do “Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy

 • Świetne porady, na pewno tu jeszcze wrócę 🙂 Właśnie muszę się wybrać na obcięcie grzywki,bo już nic nie widzę 😀

  Odpowiedz
 • Juz nie raz mialam grzywkę i calkiem niezle sie w niej czuje,ale jednak zbyt bardzo lubie zmiany, wiec pozniej jest problem – az tak szybko wlosy nie rosna 🙂

  Odpowiedz
 • Post dla mnie :-)) Chociaż uważam, że grzywka powinna zależeć tez od ogólnej urody w ogóle, np. od wysokości czoła – ja mam dość niskie, a nos duży i niespecjalnie prosty, zatem z taką jak tu proponowaną grzywką wyglądałabym karykaturalnie już całkowicie 😀
  No i grzywka jednak…przeszkadza – nie wyobrażam sobie na co dzień nosić grzywki jak ta pani po prawej z „twarzy pociągłej” – jednak kwestię grzywki zawsze warto rozważyć, gdy chce się coś zmienić – ja póki co czekam aż podrośnie jeszcze jakieś 6 cm lub choćby 4 , by cokolwiek zrobić z nią sensownego.

  Odpowiedz
 • Pingback: Fryzura pixie cut - cięcie z charakterem - OkiemFryzjera.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *