Trendy

Sposoby na loki i fale bez użycia ciepła

Czy jesteś winna nadużywania gorących sprzętów do stylizacji włosów? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, jesteś w zdecydowanej większości, a ten artykuł jest dla Ciebie! Chociaż użycie lokówki lub prostownicy, aby nadać włosom trochę tekstury, ujarzmić uparte kosmyki i poskromić niesforne puszenie się, może wydawać się łatwym rozwiązaniem, w rzeczywistości na dłuższą metę wyrządza Twoim włosom więcej szkody niż pożytku. Ciepło wytwarzanie przez suszarki, lokówki czy prostownice narusza naturalną strukturę włosów, prowadząc do ich uszkodzeń. A używanie środka termoochronnego na włosy niestety nie oznacza pełnej ochrony przed uszkodzeniami. I chociaż nałożenie kosmetyku zabezpieczającego przed ciepłem może pomóc zmniejszyć skutki uboczne, włosy są nadal zagrożone. Możemy jednak temu zapobiec stosując stylizację bez użycia ciepła! Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kilku sposobów na uzyskanie niesamowitych loków i fal!

Leniwe loki

To idealna opcja dla osób, które nie lubią poświęcać dużo czasu na stylizację włosów lub po prostu go nie mają. Z tym uczesaniem osiągniesz zniewalający efekt przy minimalnym wysiłku!

Sposób wykonania: Zwiąż włosy w kucyk, delikatnie spryskaj włosy wodą, owiń około 1 cm pasemko włosów wokół palca, a następnie zepnij klipsem powstały splot. Czynność powtórz na całych włosach i pozostaw je do wyschnięcia. Gdy włosy będą suche, zdejmij klipsy oraz gumkę i ciesz się zjawiskowymi lokami! Całość możesz utrwalić lakierem do włosów.

Loki na każde wyjście

Niezwykle naturalne, idealne na każdą okazję! A wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać taki efekt to kilka spinek, lakier, rozpylacz z wodą i trochę wosku do włosów!

Sposób wykonania: Zacznij od zwilżenia włosów wodą, najpierw od nasady, a następnie pracuj w małych sekcjach, używając rozpylacza, aby zwilżyć wszystkie pasma włosów. Rozpocznij owijanie każdej części włosów wokół środkowego i wskazującego palca, w taki sam sposób, jak zwykle owijasz je wokół lokówki. Powtórz tę czynność na całej głowie, przypinając każdy lok klipsem.
Delikatnie spryskaj włosy lakierem z odległości około 30 cm. Pozostaw włosy w takim stanie około 40 minut. Następnie odepnij klipsy, w dłoniach rozgrzej trochę wosku do włosów i nałóż go na uzyskane loki ugniatającym ruchem. Pomoże to utrwalić powstałe loki i fale, jednocześnie nadając im pożądany wygląd z odrobiną połysku!

Loki na opaskę

Jeśli potrzebujesz prostego sposobu, który nie wymaga wielu akcesoriów, ta technika jest dla Ciebie idealna, ponieważ wymaga tylko jednej opaski na głowę!

Sposób wykonania: Opaskę załóż na głowę. Wilgotne po myciu włosy podziel na dwie części. Następnie nawijaj pasma włosów wokół opaski ruchem “do zewnątrz”. Użyj odrobiny lakieru do włosów, aby utrzymać wszystko na swoim miejscu i utrwalić stylizację. Pamiętaj, aby pozwolić włosom na całkowite wyschnięcie zanim je rozpuścisz, najlepiej pozostawić upięcie na noc. Gdy włosy są już suche i rozpuszczone, na koniec utrwal je teksturującą pomadą, aby uzyskać dodatkowe utrwalenie i gotowe!

Fale z warkoczy

Marzysz o falach niczym z baśni o księżniczkach? Nic prostszego!

Sposób wykonania: Zacznij od podzielenia włosów na dwie sekcje, następnie spryskaj je wodą, aż będą wilgotne. Z obu partii włosów wykonaj warkocze, zwracając szczególną uwagę, aby dość mocno je zapleść. Całość wykończ delikatnie lakierem do włosów i pozwól włosom dokładnie wyschnąć przed rozpuszczeniem warkoczy.

Chociaż używanie lokówki, może się wydawać szybkim rozwiązaniem, używanie ciepła jest dla włosów niezwykle szkodliwe na dłuższą metę. Dlatego bez względu na to, czy Twoje włosy są suche, zniszczone, czy na ten moment w dobrej kondycji, rzuć sobie wyzwanie, aby nie używać sprzętów do stylizacji na ciepło lub chociażby maksymalnie ograniczyć ich używanie.Na początku może się to wydawać trudne, jednak z czasem wchodzi to w dobry nawyk! Dzięki temu włosy staną się zdrowsze i łatwiejsze do ułożenia. Nie wspominając o tym, że zapobiegniesz rozdwajaniu się końcówek, łamaniu włosów i ich wypadaniu! Który z naszych sposobów wypróbujesz jako pierwszy?

Przeczytaj także kiedy używać żel a kiedy wosk do włosów.

2 komentarze do “Sposoby na loki i fale bez użycia ciepła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *