Ocet jabłkowy na włosy
Ocet jabłkowy posiada wiele zastosowań, wciąż niewiele osób wie, że w tym również kosmetycznych. Ocet jabłkowy na włosy? Jasne! Ale dla kogo? Idealnie sprawdzi się u osób, które nie chcą codziennie myć włosów, ale pragną zachować ich świeżość na dłużej. Ocet jabłkowy na włosy jest rewelacyjnym naturalnym składnikiem zwalczającym nadmierne gromadzenie się sebum i pozostałości kosmetyków do stylizacji. Ponadto płukanka z octu jabłkowego na włosy natychmiastowo odświeża i odżywia skórę głowy! Nadużywanie produktów do stylizacji włosów może mocno odbić się na kondycji i wyglądzie naszych fryzur. Zbyt częste stosowanie lakierów i żeli może spowodować, że włosy staną się sztywne, matowe i przetłuszczające się u nasady. Chcąc naturalnego rozwiązania, a przy okazji nie wydając wysokich kwot na oczyszczające szampony o jakości salonowej… postaw na ocet jabłkowy. Jeśli jesteście ciekawi jak, zostańcie z nami do końca i skorzystajcie z naszych porad jak stosować ocet jabłkowy na włosy!
Czy moje włosy są dobrym kandydatem na kurację octem jabłkowym?
Ocet jabłkowy na włosy przyniesie korzyści, ale tylko wówczas, gdy włosy rzeczywiście go potrzebują. Przed przystąpieniem do kuracji octem jabłkowym sprawdź zatem, czy oby na pewno płukanka z octu jest dla Twoich włosów. Aby się dowiedzieć, czy sprawdzi się na Twoich włosach czytaj dalej i odpowiedź na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji włosów.
Zastosuj ocet jabłkowy na włosy, jeśli masz skłonności do nadużywania produktów do stylizacji włosów
Każdy z nas miewa dni, w których po prostu nie ma ochoty myć włosów. W zależności od długości i grubości włosów, codzienne mycie włosów może być po prostu męczące. Tak więc, aby włosy nadal wyglądały świeżo, zaczynasz dzień po dniu nakładać produkty maskujące nieestetyczny wygląd, takie jak suche szampony, pianki czy żele. I chociaż te kosmetyki są świetnymi tymczasowymi rozwiązaniami, ich długotrwałe stosowanie może siać spustoszenie we włosach. Jeśli po tych dniach z suchym szamponem chcesz dokładnie zmyć cały jego nadmiar, przyda się płukanie octem jabłkowym! Zwykłe szampony po prostu nie będą w stanie pozbyć się całości produktu, który osadzał się dniami i nocami na włosach. Wszechstronne właściwości chemiczne octu jabłkowego sprawiają, że jest to idealny produkt do spłukiwania uporczywych osadów!

Wypróbuj ocet jabłkowy na włosy, jeśli chcesz przywrócić prawidłową równowagę pH skóry głowy
Równowaga pH skóry głowy jest kluczem do szybszego i zdrowego wzrostu włosów! Skóra głowy składa się z tzw. kwaśnego płaszcza. Produkuje on naturalne olejki znane jako sebum, które pomagają odpowiednio nawilżyć skórę głowy. Kiedy płaszcz kwasowy jest niezrównoważony, prowadzi to do załamania i braku wzrostu włosów. Równowaga pH skóry głowy może zostać zakłócona przez wiele produktów. W tym wiele kosmetyków do włosów, które nie są (lub właśnie są!) tworzone z myślą o zdrowiu skóry głowy. Bardzo często największymi sprawcami zaburzenia równowagi pH skóry głowy są szampony z siarczanami.
Ocet jabłkowy stosowany na włosy pomaga przywrócić równowagę pH. Po rozcieńczeniu go w odpowiedniej proporcji z wodą, czyli przygotowaniu tzw. płukanki octowej ma prawidłową ilość naturalnej kwasowości dla włosów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ocet jabłkowy jest wypełniony alfa-hydroksykwasem. Jest to łagodny, naturalnie występujący kwas, który pomaga delikatnie złuszczać martwe komórki naskórka znajdujące się na skórze głowy, równoważąc w ten sposób poziom pH.
Płukanka z octu jabłkowego na włosy, jeśli chcesz zapobiec rozwojowi bakterii
Chociaż nikt celowo nie pozwala na rozwój bakterii na skórze głowy, czasami mogą one podstępnie rozwijać się na naszej skórze głowy bez naszej wiedzy. W rzeczywistości często zdarza się, że na skórze głowy znajduje się mnóstwo grzybów i bakterii. Zwykle są nieszkodliwe, ale mogą powodować znaczne uszkodzenia skóry głowy, jeśli nie są odpowiednio i na czas leczone! Niektóre rodzaje grzybów i bakterii mogą następnie przekształcić się w drożdżaki. Płukanka z octu jabłkowego może skutecznie pomóc zrównoważyć suchą i swędzącą skórę głowy. A także pomagając w ten sposób kontrolować występowanie niechcianych bakterii lub grzybów, które mogą prowadzić do problemów.
Jeśli niestety doszło już u ciebie do powstania drożdżaków, zastosuj płukankę z octu jabłkowego na włosy. Właściwości przeciwzapalne octu jabłkowego pomagają zwalczać wzrost komórek drożdży, które mogą prowadzić do infekcji skóry głowy na włosach. Infekcje bakteryjne skóry głowy często prowadzą do chorób takich jak grzybica i zapalenie mieszków włosowych. To z kolei może być przyczyną masowego wypadania włosów! Na szczęście ocet jabłkowy jest niezawodnym środkiem zapobiegawczym, który pozwala odzyskać zdrowe włosy. Pomaga również pozbyć się swędzenia i łuszczenia, które możesz odczuwać na zainfekowanej skórze głowy.
Kiedy nie stosować octu jabłkowego na włosy?
Choć wydawać by się mogło, że zalety stosowania octu na włosy są duże, jednak nie i w każdym przypadku się on sprawdzi. Kiedy zatem nie traktować włosów octem z jabłek? Kiedy zastosowanie płukanki z octu na włosy nie jest wskazane?
Nie stosuj octu jabłkowego na włosy jeśli twoje włosy są bardzo suche
Nie zaleca się używania octu jabłkowego na bardzo suchych włosach, ponieważ może pozbawić je naturalnych olejków ze względu na jego kwasowe właściwości. Jeśli masz bardziej suche włosy, zalecamy znalezienie najlepszego szamponu dla swojego rodzaju włosów, takiego jak szampon wygładzający lub nawilżający, zamiast płukania włosów octem jabłkowym. Świetnie sprawdzi się szampon i maska od holenderskiej marki Artistique z wegańskiej serii Orchid Repair!
Włosy farbowanie nie lubią octu jabłkowego
Płukanie włosów farbowanych octem jabłkowym nie jest definitywnie zakazane, jednak zalecamy zachować ostrożność i umiarkowanie. Farbowane włosy są nie tylko bardziej podatne na przesuszenie, ale ocet jabłkowy może też nieco zmienić kolor włosów, jeśli jest używany zbyt często. Dlatego zalecamy stosowanie octu jabłkowego nie więcej niż raz w tygodniu, jeśli jesteś posiadaczką farbowanych włosów.
Jak stosować ocet jabłkowy na włosach?
Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać to rozcieńczenie octu z wodą. Jest to najważniejsza część podczas tworzenia własnej płukanki z octu jabłkowego. Bez rozcieńczania octu wodą można podrażnić skórę głowy, więc warto zmniejszyć kwasowość mieszanki, rozcieńczając ją w proporcji 1:5 (ocet:woda). Po umyciu włosów możesz przystąpić do używania płukanki z octu jabłkowego! Zalecamy wykonywać delikatny masaż skóry głowy opuszkami palców. Rozprowadź przygotowaną płukankę z octu jabłkowego na włosach, pozostaw ją na włosach i głowie przez około 5 minut. Po upływie wyznaczonego czasu możesz zacząć spłukiwać ją z włosów letnią wodą. Następnie zalecamy nałożenie lekkiej odżywki, która nie obciąży zbytnio włosów. Po pozbyciu się całego produktu, po prostu ułóż włosy jak zwykle i gotowe! Wykonując tych kilka prostych kroków włosy powinny być jak nowe! Równie dobrym sposobem na aplikacje octu jabłkowego jest przelanie roztworu do butelki z atomizerem do spryskiwania włosów!
Jak widzicie ocet jabłkowy niesie ze sobą wiele dobroci dla naszych włosów i skóry głowy! Próbowaliście go już kiedyś na waszych włosach? A może po przeczytaniu naszego artykułu sięgnę po niego?
Super że w przypadku włosów farbowanych również można stosować ocet jabłkowy. Oczywiście z umiarem. Spróbuję sama zrobić taką płukankę octową.
Przydatny wpis, nie sądziłam, że ocet jabłkowy tak dobrze działa na włosy. Zawsze słyszałam o jego fenomenalnych efektach, ale jako kuracja od środka.
Po pracy biegnę po ocet jabłkowy. Jestem ciekawa czy płukanka z octu jabłkowego sprawdzi się i u mnie 😀
U mnie bardzo dobrze sprawdza się płukanka octowa 🙂
Ocet jabłkowy jest rewelacyjny. Natomiast trzeba wiedzieć kto może go stosować a kto absolutnie powinien się go wystrzegać. Wartościowy artykuł dla wszystkich tych osób, które wcześniej nie słyszały lub niewiele wiedziały o tym naturalnym składniku.
Od bardzo dawna praktykuje płukanki z octu jabłkowego na włosy. U mnie świetnie odświeżają skalp, przedłużają też świeżość włosów. Jeśli chodzi o płukankę to trzeba pamiętać o właściwym rozcieńczeniu octu jabłkowego z wodą w innym przypadku ocet może podrażnić a wręcz przesuszyć wrażliwą skórę głowy. Ocet jabłkowy w połączeniu z delikatnym masażem to super relaks dla głowy.
Ciekawy i potrzebny wpis. Teraz już wiem jak stosować ocet jabłkowy na włosy. Na pewno będę robiła systematyczne płukanki z octu jabłkowego.
Dużo czytałam o wartościowych właściwościach octu jabłkowego na forum poświęconemu świadomej pielęgnacji włosów. Mogę tylko potwierdzić jego skuteczność. Systematyczne stosowanie octu jabłkowego w formie płukanki przynosi świetne efekty. W moim przypadku ocet jabłkowy nie tylko ograniczył wydzielanie sebum, przedłużając tym samym świeżość włosów, ale i pomógł w walce z wypadającymi włosami.
Kiedy potrzebuje dokładnego oczyszczenia sięgam właśnie po ocet jabłkowy. Fantastycznie usuwa pozostałości kosmetyków z którymi zwykły szampon sobie nie poradził.