Trendy

Kosmetyki organiczne i wegańskie – czy warto je wybierać?

Kosmetyki organiczne i wegańskie w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Jest to spowodowane, głównie wzrostem świadomości kupujących, czyli nas konsumentów. Jesteśmy w stanie poświęcić więcej czasu oraz często również pieniędzy, by mieć pewność, że kosmetyki, którymi traktujemy nasze włosy są bezpieczne i skuteczne. Czym właściwie są, co je różni i czy warto je stosować?

Czym się różnią kosmetyki organiczne od wegańskich?

Bardzo często oba te określenia stosowane są zamiennie, jednak istnieje pomiędzy nimi ważna różnica. Dla producentów znacznie łatwiej jest uzyskać status “organicznych” kosmetyków. Takie produkty muszą posiadać składniki w pełni naturalne, pochodzące z upraw ekologicznych. Natomiast, aby spełnić warunki do uzyskania miana “vege”, należy zadbać o to, aby żaden ze składników nie był pochodzenia zwierzęcego oraz podczas procesu ich wytwarzania nie może ucierpieć żadne zwierze. Dla przykładu kosmetyki organiczne w swojej recepturze mogą posiadać wosk lub pyłek pszczeli, mleko, czy tłuszcze zwierzęce. Natomiast w przypadku kosmetyków wegańskich jest to ściśle zabronione. Dlatego kosmetyki wegańskie skierowane są dla konsumentów ceniących sobie dobro zwierząt. Często sięgają po nie także osoby stosujące się do diety wegańskiej oraz wegetariańskiej.

Czy warto sięgać po kosmetyki organiczne i wegańskie?

Jak najbardziej warto! Jest wiele zalet używania tych produktów do włosów. Więc jeśli pragniesz by Twoje włosy były zdrowe i piękne, a przede wszystkim przyjazne oraz bliskie naturze… to najwyższy czas je wypróbować.

Warto odwołać się chociażby do tego, iż tradycyjne, drogeryjne kosmetyki do włosów w swoim składzie najczęściej zawierają masę szkodliwych substancji, takich jak np. syntetyczne hormony, alkohol, silikony, parabeny siarczany i glikole. Składniki te są niebezpieczne dla naszej skóry głowy, włosów oraz ogólnego stanu zdrowia. Należy, więc ich unikać kupując szampon, czy odżywkę.

Co więc znajdziemy w kosmetykach organicznych?

Odpowiedź jest prosta, znajdziemy w nich naturalne składniki, takie jak białka, olejki eteryczne, witaminy, ekstrakty z owoców, warzyw czy innych dobroczynnych roślin. Warta uwagi jest najnowsza seria kosmetyków Orchid do pielęgnacji włosów od holendereskiej marki Artistique. W swojej ofercie posiadają szeroką gamę produktów przeznaczonych do wszystkich rodzajów włosów! Oczywiście kosmetyki z tej linii są w pełni wegańskie!

5 powodów dla których warto sięgnąć po kosmetyki organiczne i wegańskie:

  • W przeciwieństwie do tradycyjnych szamponów nie podrażniają i nie wysuszają skóry głowy. Ponieważ zawierają naturalne wyciągi roślinne, które pełnią w nich rolę składników aktywnych. To z kolei czyni je niezwykle delikatnymi.
  • Brak chemii w składzie oznacza, że ​​Twoje włosy nie są narażone na zniszczenia.
  • Kosmetyki te są bezpieczne w użyciu dla posiadaczek włosów farbowanych. Delikatnie myją włosy, bez zjawiska agresywnego wypłukiwania koloru. Co więcej, wręcz dodają blasku, nadając promienny wygląd każdemu z kolorów!
  • Wszystkie składniki odżywcze, witaminy i olejki w naturalnych szamponach zapewniają odżywienie włosom. A tym samym sprawiając, że stają się zdrowsze i piękniejsze niż kiedykolwiek!
  • Są całkowicie bezpieczne w użyciu, więc nie musisz się martwić o zdrowie włosów i skóry.

Jak widzicie, powodów by używać organicznych i wegańskich kosmetyków do włosów jest naprawdę dużo! Czujecie się przekonane? A może już przeszłyście na naturalne produkty do włosów i posiadacie jakieś ulubione marki? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *