Porady

Sięgamy po rozjaśniacz do włosów

Kobieta potrafi zmienić zdanie kilka razy w ciągu minuty. Nie jest więc zaskoczeniem, że po kilku tygodniach czy miesiącach może znudzić jej się ciemny kolor włosów, którym zachwycała się przez tydzień po koloryzacji. Czas jednak na zmianę, tym razem na jaśniejszy kolor. Jak to zrobić bezpiecznie i z pewnym efektem? Najlepiej oddać się w ręce profesjonalnego fryzjera, który wybierze odpowiedni rozjaśniacz do włosów i właściwie wykona zabieg zmiany koloru. Rozjaśniacze różnią się składem i tym samym wpływem na strukturę włosów, mogą, ale nie muszą jej niszczyć.

Włosy jaśniejsze nawet o 7 tonów

Rozjaśniacz do włosów jest kosmetykiem, występującym w formie kremu, płynu, a także pudru. Zazwyczaj jednak profesjonaliści decydują się na wariant pierwszy lub drugi, co wynika z już nabytych nawyków, ale też łatwości aplikacji. W jaki sposób kolor włosów pod wpływem działania rozjaśniacza zmienia się, nawet o 7 tonów? Wykazuje on zdolność do otwierania łuski włosa. Dzięki temu może wymywać z ich wnętrza pigment. Do najgłębszych warstw włosów wnikają utleniacze, które znajdują się w składzie preparatu. To właśnie one są odpowiedzialne za zmianę koloru na jaśniejszy.

Rozjaśniacz do włosów i oksydant. Mieszamy!

Trzeba go połączyć z inną substancją, dokładnie z oksydantem (wodą utlenioną), tylko wtedy uzyskamy pożądany efekt. Rozjaśniacz do włosów łączymy z oksydantem o właściwym stężeniu w zależności od tego, jak bardzo jaśniejszy kolor chcemy uzyskać. W przypadku niewielkich zmian, np. delikatnego rozjaśnienia ciemnego brązu, wybieramy stężenie 3%. W ten sposób rozjaśnimy włosy o 1-2 tony. Stężenie 6-procentowe pozwoli nam osiągnąć rozjaśnienie o maksymalnie 3 tony. Oksydant 9% wybieramy, kiedy mamy na celu uzyskanie efektu włosów jaśniejszych o 4 tony, a 12%, jeżeli rozjaśniamy włosy do 7 tonów.

Odżywczy rozjaśniacz do włosów. Czyli jak chronić włosy przed uszkodzeniem?

Zabieg rozjaśniania włosów, podobnie jak koloryzacja, jest ingerencją w ich strukturę, niestety nie zawsze jest ona dla nich korzystna. Typowe rozjaśniacze powodują wysuszanie się włosów, osłabiają je i pozbawiają cennych dla nich składników odżywczych. Istnieje ponadto ryzyko ich spalenia oraz wykruszenia, co dotyczy bardzo skrajnych przypadków, przy niewłaściwym wyborze produktu i błędach podczas samego zabiegu. Aby temu zapobiec i zwiększyć bezpieczeństwo rozjaśniania, firma Kosswell opracowała wyjątkową formułę kosmetyku.

Rozjaśniacz do włosów Kosswell Decowell Plex Care

Rozjaśniacz do włosów z Plex Care został uzupełniony o aminokwasy i węglowodany, dzięki czemu jednocześnie umożliwia zmianę koloru i pielęgnuje włosy, chroniąc je przed skutkami ingerencji w ich strukturę. Włosy zbudowane są z białek – kreatyny, które z kolei są tworzone przez „cegiełki”, czyli aminokwasy. Dzięki nim są sprężyste, odporne na uszkodzenia, wypadanie i łamanie. Kiedy jednak aminokwasów zabraknie, co jest możliwe przy częstych zabiegach koloryzacji, jak i przy rozjaśnianiu, stają się kruche, wypadają, matowieją i są pozbawione blasku. Aminokwasy są najważniejszym budulcem włosów i jednocześnie kluczowym dla nich „pokarmem”.

Rozjaśniacz do włosów Kosswell Decowell Plex Care dostarcza im też węglowodanów o właściwościach odżywiających i pielęgnacyjnych. Wykazują działanie nawilżające, wzmacniające, zmiękczające i uelastyczniające włosy. Takie rozwiązanie pozwala na rozjaśnianie włosów bez konieczności akceptacji ich osłabienia.

Jak rozjaśniać włosy?

Rozjaśniacz do włosów należy połączyć z oksydantem we właściwych proporcjach, zgodnie z kolorem włosów i celem, jaki chcemy osiągnąć. Wybieramy produkt wzbogacony o składniki pielęgnacyjne, które dodatkowo odżywią włosy i uchronią je przed niekorzystnymi skutkami zabiegu. Produkt może być na włosach maksymalnie 50 minut, w przeciwnym razie możemy je bardzo uszkodzić. Rozjaśniacz spłukujemy obficie letnią wodą. Zaleca się po zabiegu nałożenie maski nawilżającej lub/i olejku odżywczego jako dodatkową porcję „zdrowia”.

Jak zmiana koloru włosów, to tylko na dobre! Rozjaśnianie włosów niech będzie zabiegiem bezpiecznym, ale i bez nieprzyjemnych niespodzianek, objawiających się nadmiernym wypadaniem włosów, ich łamliwością i przesuszeniem. Jak rozjaśniacz do włosów, to tylko z odżywczymi składnikami. Jak rozjaśnianie, to tylko ręką profesjonalisty.

Jeden komentarz do “Sięgamy po rozjaśniacz do włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *