Trendy

Zabiegi regeneracyjne dla włosów w salonie fryzjerskim

Trendy we fryzjerstwie ciągle się zmieniają, raz modne są długie fale sięgające dołu pleców, a za chwilę krótko ostrzyżone i wymodelowane „na chłopaka” pasma. Koloryzacje i techniki co sezon się zmieniają. Co chwilę fryzjerzy wprowadzają nowości w swoich salonach. Jedno jednak nie zmienia się od wielu lat, nadal w modzie są zdrowe, lśniące i piękne włosy. Ale co zrobić by je uzyskać i zostały z nami na dłużej? Tutaj również trendy się zmieniają. Duże firmy fryzjerskie i kosmetyczne wprowadzają co sezon nowe produkty i zabiegi regeneracyjne dla włosów zarówno w salonie jak i do użytku domowego.

Jakie są zabiegi regeneracyjne dla włosów?

Jak wybrać odpowiedni zabieg odbudowujący włosy, aby polepszyć ich stan, nie odnosząc przy tym odwrotnego skutku? Czasami sami kombinujemy w domu, kupujemy coraz to nowe maski i odżywki nawilżające i regenerujące. A nie do końca wiemy jaki mamy rodzaj włosów. Jeśli nie znamy się na temacie „włosingu” lepiej nie ryzykować i udać się na konsultacje do salonu fryzjerskiego. Fryzjer żyje z włosów i musi wiedzieć o nich wszystko. Jest w stanie idealnie określić rodzaj naszych włosów, dobrać zabieg i produkty konkretnie pod nasze włosy. Czego możemy spodziewać się udając się do salonu i jakie zabiegi mogą nam zostać zaproponowane?

Sauna dla włosów, czyli intensywne nawilżenie

Od wielu lat najbardziej popularnym sposobem na szybkie nawilżenie i poprawienie kondycji włosów jest sauna parowa. Te zabiegi regeneracyjne dla włosów dostępne są w praktycznie każdym salonie fryzjerskim. Jak wygląda zabieg, dla kogo jest przeznaczony i jaka jest jego cena? Sam zabieg jest dość prosty i szybki, a efekty są zauważalne nawet już po pierwszej wizycie. Na samym wstępie fryzjer określa rodzaj i stan naszych włosów. Następnie dobiera odpowiednie kosmetyki, które pozytywnie wpłyną na ich regenerację.

Czego można użyć pod saunę do włosów?

Przede wszystkim mogą to być różnego rodzaju maski o bardziej gęstej konsystencji lub ampułki, np. z keratyną. Sauna wytwarza parę wodną o temperaturze około 40 stopni Celsjusza, dzięki czemu łuska włosa się otwiera i pobiera wszystkie substancje do jego wnętrza. Na koniec zabiegu włosy są wygładzone, lśniące i odżywione od końcówek, aż po same końce. Koszt zabiegu może sięgać od 80 do nawet kilkuset złotych w zależności od salonu i użytych kosmetyków.

Keratynowe czy kaszmirowe prostowanie jest opcją na odzyskanie pięknych włosów

Dla osób posiadających bardzo zniszczone, puszące się i przesuszone kosmyki zabiegi z keratyną są dobrym rozwiązaniem. Niech was nazwa nie zmyli, wyprostowanie nie jest głównym celem tego zabiegu. Jest to tylko efekt uboczny, który na każdych włosach będzie inny w zależności od ich rodzaju i stanu. Fryzjer używając nagrzanej prostownicy, która otwiera łuskę włosów, wprowadza w ich głąb keratynę. Uzupełnia ona strukturę i odbudowuje włosy od wewnątrz. Uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni, a my możemy cieszyć się lśniącymi, wygładzonymi i prostymi kosmykami. Koszt zabiegu zależy od salonu i długości włosów, a waha się od 300 do nawet kilkuset złotych.

Zabiegi regeneracyjne dla włosów typu plex

Od kilku sezonów bardzo popularne wśród zabiegów regenerujących włosy są te, które wykorzystują substancje odbudowujące mostki dwusiarczkowe we ich wnętrzu. Artistique Artiplex zapewnia dogłębną regenerację od wnętrza włosa, dzięki kosmetykom wolnym od siarczanów, silikonów i aldehydów co pozwala uzyskać długotrwały efekt. Kosmetyki plex używa się też by wzmocnić efekt koloryzacji. Czyli podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim można uzyskać nie tylko piękny kolor, ale również odżywić włosy. Co dają tego typu zabiegi? Przede wszystkim zapobiegają osłabieniu włosa podczas stylizacji czy koloryzacji. Stają się one mocniejsze i odporniejsze na zniszczenia zachowując przy tym blask, miękkość i sprężystość. Dodając do koloryzacji Artiplex należy doliczyć do zabiegu około 60-80 złotych, natomiast całościowy zabieg to koszt około 120-200 złotych.

Pamiętaj, że Twój fryzjer zna się na rzeczy i w kilka chwil dopasuje zabieg, którego Twoje włosy potrzebują. Czasami jedna wizyta wystarczy, aby odzyskać zdrowe i błyszczące włosy, ale może być i tak, że na jednym zabiegu się nie skończy. Wiedz jednak, że warto poświęcić trochę czasu na odzyskanie pięknych włosów, by potem cieszyć się nimi przez długie miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *