Trendy

Kiedy żel do włosów, a kiedy wosk do włosów

Krótkie cięcie z mocnym pazurem, średniej długości włosy o efektownym cieniowaniu przy linii twarzy, ale też bujne loki, zachwycające idealnie sprężystym skrętem… samo nic się nie zrobi, modna fryzura również. Do stylizacji włosów potrzebne są odpowiednie kosmetyki, którymi nadajemy im formę i kształt oraz utrwalamy efekt końcowy. Najczęstszym wyborem zarówno profesjonalistów, jak i amatorów artystycznego fryzjerstwa, jest żel do włosów lub wosk. Czy są to kosmetyki o podobnych, a nawet takich samych właściwościach?

Żel do włosów dla usztywnienia i nabłyszczenia

Żel do włosów kojarzymy raczej z męskimi stylizacjami. Owszem, panowie chętnie sięgają po ten kosmetyk, ale panie też nie przechodzą obok niego obojętnie. Żel ma konsystencję wodnistej galaretki. Oprócz utrwalenia fryzury dodatkowo usztywnia włosy, a także dodaje im blasku. Jego zaletą jest ochrona włosów przed przesuszeniem, jak i przetłuszczaniem. Sprawdza się doskonale przy puszących się lokach i falach, którym nadaje sprężystości i podkreśla ich skręt. Żel do włosów szczególnie przypadnie do gustu posiadaczkom krótkich, chłopięcych fryzur. Bardzo dobrze podkreśla pazurki przy ostrych cięciach i grzywkę prostą, ale też przyciętą na skos.

Kiedy żel do włosów, a kiedy wosk do włosów

Źródło: www.womansday.com

Tradycyjny żel do włosów występuje w postaci kremu. Nakładamy go na dłonie i wmasowujemy we włosy, modelując je i nadając odpowiedniego kształtu. Wśród pań rozpowszechnił się też nieco inny produkt – żel do włosów w sprayu. Ma podobne działanie, jednak nie usztywnia tak bardzo włosów, jest delikatniejszy. Dużą jego zaletą jest łatwość aplikacji, niektóre można stosować na mokre, wilgotne i suche włosy.

Jak używać żelu, aby osiągnąć efekt wow?

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, jak też rodzaju naszych włosów, wybieramy żel do włosów mocny lub lekki. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu na głowie artystycznego nieładu, wystarczy produkt o lekkim lub średnim utrwaleniu. Przy szczególnie gładkich włosach i stylizacjach wet look stosuje się mocniejsze żele. Po podobny produkt należy sięgnąć, jeżeli włosy mają być idealnie „ulizane”. To jeden z tych trendów, który na wybiegach modowych pojawia się już od kilku sezonów.

Kiedy żel do włosów, a kiedy wosk do włosów

Źródło: www.glamour.com, www.elle.com

Wosk do włosów dla miękkości i połysku

Żel do włosów jest kosmetykiem o silniejszym działaniu usztywniającym, niż wosk. Głównym celem stosowania wosku nie jest utrwalenie fryzury, a zaakcentowanie tylko niektórych jej fragmentów, np. grzywki czy luźno opadających przy twarzy kosmyków. Doskonale sprawdza się przy włosach suchych, matowych i pozbawionych blasku, ponieważ je efektownie nabłyszcza. Kobiety stosują wosk ponadto podczas prostowania włosów, aby jeszcze mocniej podkreślić ich idealną gładkość. Wybierają go posiadaczki loków i fal, jak i trudnych do okiełznania włosów. Wosk cechuje się bardzo gęstą konsystencją. Po jego aplikacji włosy są miękkie i sprężyste, nie są jednak sztywne, co jest charakterystyczne dla żelu do włosów.

Kiedy żel do włosów, a kiedy wosk do włosów

Źródło: www.womansday.com

Wosku raczej nie nakładamy na całą długość włosów, a tylko na ich końcówki. Inaczej jest, jeżeli chcemy dodać im objętości. Wtedy wosk aplikujemy na ok. 2 cm od nasady, a następnie suszymy włosy. Przy krótkich fryzurach będziemy go potrzebować mniej, przy dłuższych więcej, ale zawsze staramy się dozować jego ilość. Aby łatwo się rozprowadzał na włosach, zaleca się jego rozgrzanie w dłoniach.

Zależy Ci na mocnym utrwaleniu? Chcesz wykonać fryzurę typu wet look? Stawiasz na krótkie cięcia z pazurem? Lepszym wyborem dla Ciebie będzie żel do włosów. A może Twoje loki się puszą? Masz włosy suche i pozbawione blasku? Wosk sprawi, że znowu będą miękkie, sprężyste i z pięknym połyskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *