Porady

Jak dbać o włosy kręcone?

Dzisiejszy wpis na blogu jest przeznaczony dla wszystkich kręconowłosych piękności, które szukają najlepszych wskazówek, jak dbać o swoje loki! Włosy kręcone potrafią dodać uroku, jednak aby tak było muszą być odpowiednio pielęgnowane. Dbanie o oki, fale, czy kędziorki, może okazać się niemałym wyczynem, jednak zdecydowanie warto poświęcić im trochę więcej czasu, aby osiągnąć spektakularne efekty! Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, by wydobyć z nich to co najlepsze!

Mycie włosów kręconych

Włosy kręcone nie lubią być myte zbyt często, a ilość szamponu powinno się odpowiednio dawkować. Niestety bardzo często bywa, iż loczki mają skłonność do przesuszania się oraz są bardziej podatne na uszkodzenia. Nadmierne mycie szamponem otwiera łuski i pozbawia włosy ich naturalnych ochronnych olejków, co jeszcze bardziej je wysusza. Warto używać delikatnych szamponów, najlepiej o jak najbardziej naturalnym składzie. Szampon powinnaś delikatnie wmasowywać kolistymi ruchami, starając się nie pocierać agresywnie włosów i skóry głowy!

Kosmetyki do włosów kręconych

Podczas pielęgnacji loków, loczków, czy fal bardzo ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków. Należy pamiętać, iż włosy kręcone to zazwyczaj sprawa dość indywidualna. Nie ma jednego, idealnego kosmetyku odpowiedniego do wszystkich pukli. Kluczem jest używanie produktów profesjonalnych, które nie zawierają w swoim składzie siarczanów ani alkoholu. Są to składniki, które niestety wysuszają włosy, dlatego należy ich unikać! W kwestii włosów kręconych bardzo ważne jest utrzymanie wilgoci w ich strukturze. Możesz to zrobić stosując odżywkę za każdym razem, gdy myjesz włosy, a także wykonywać rutynowe zabiegi pielęgnacyjne i olejowanie.

Suszenie loków

W tym temacie mamy dla Ciebie pewną wskazówkę! A konkretnie bawełnianą koszulkę. Tak dobrze słyszałaś! Od dziś ta część garderoby stanie się Twoim sprzymierzeńcem w walce o piękne loki! Po każdym myciu włosów, zamiast pocierać włosy ręcznikiem i narażać je na dodatkowe uszkodzenia, delikatnie odciśnij nadmiar wody bawełnianą koszulką. Bawełna posiada właściwości antystatyczne, co zapobiega puszeniu się włosów. Ponadto tkanina ta posiada gładką powierzchnię, która nie haczy włosów szerokimi splotami, tak jak w przypadku ręcznika. Po wstępnym odciśnięciu włosów w koszulce, warto jest pozostawić je do samoistnego wyschnięcia.

Zawsze gdy mamy możliwość, warto jest zrezygnować z używania gorącego nawiewu suszarki, który negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Jeśli Twoje włosy mają skłonność do puszenia się po wyschnięciu, zastosuj produkty do włosów bez spłukiwania przeznaczone do włosów kręconych, takie jak krem aktywujący skręt oraz olejek, bądź serum na końcówki. A jeśli brakuje Ci czasu i musisz wysuszyć włosy, możesz użyć suszarki z dyfuzorem oraz chłodnym nawiewem.

Jak czesać włosy kręcone?

Kręcone włosy najlepiej rozczesywać na mokro. Wskazane jest używać grzebienia o szerokim rozstawieniu ząbków. Pamiętaj jednak, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego należy wykazać się cierpliwością i delikatnością podczas ich czesania.

Jak strzyc włosy kręcone?

Odpowiednie strzyżenie loków jest niezwykle ważne. Włosy obcięte przez profesjonalistę z dużym doświadczeniem w tej kwestii, potrafi zrobić ogromną różnicę! Podejmując się strzyżenia włosów kręconych, stylista powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na: naturalny sposób w jaki układają się włosy, gęstość loków oraz typ ich skrętu.

Posiadasz własne specjalne wskazówki lub triki, które można wykorzystać podczas pielęgnacji kręconych włosów? Chętnie poznamy Twoje sugestie! Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Jeden komentarz do “Jak dbać o włosy kręcone?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *