News

Serum na porost do rzęs. RefectoCil zaskakuje!

Przed wyborem i przystąpieniem do zakupu konkretnego serum na porost do rzęs postanowiłam zasięgnąć opinii innych użytkowników na temat preparatów na forach. Ten ruch okazał się strzałem dziesiątkę! Nie miałam bladego pojęcia o szkodliwości (sic!) tych produktów i skutków ubocznych jakie mogą powodować podczas ich stosowania. Już kilka pierwszych opinii naprowadziło mnie na trop naukowych artykułów, w których wymienione zostały substancje, których należy unikać w tego typu produktach. A niestety w większość dostępnych (i reklamowanych) na rynku serum na porost rzęs go zawiera…

Substancje aktywne w serum na porost rzęs

Składniki czynne to te, które grają pierwsze skrzypce w skuteczności danego preparatu, które odpowiadają za efekt. Często niestety są nimi min.: prostaglandyny i jej pochodne takie jak np. bimatoprost. Czym one są? Krótko mówiąc są to substancje użyte w medykamentach stosowanych podczas leczenia jaskry. Wywołują porost włosków, ale także w niepożądanych miejscach (w przypadku gdy preparat nanoszony jest niezbyt starannie). A także punktowe przebarwienia skóry na skutek zwiększonego wydzielania melaniny, światłowstręt, podrażnienia oczu oraz utratę ostrości widzenia. Te informacje zupełnie wystarczyły by wyeliminować praktycznie większość dostępnych (i polecanych!) serum na porost rzęs na rynku.

Jednak nie taki wilk straszny… Bowiem okazuje się, że podobne właściwości stymulujące cebulkę włosa, wspierające i wydłużające jego fazę wzrostu ma także inna, BEZPIECZNA substancja i jest nią wyciąg z koralowca! Na rynku mamy obecnie jeden produkt zawierający ten składnik – serum na porost rzęs i brwi RefectoCil Lash & Brow Booster. Jaki daje efekt? Postanowiłam się przekonać!

RefectoCil Lash & Brow Booster pierwsze wrażenie

Serum na porost rzęs i brwi RefectoCil Lash & Brow Booster znalazłam i zakupiłam w hurtowni online. Cena jest dość wysoka ale producent zaznacza, że jedno opakowanie powinno wystarczyć na min. 3 miesięczną kurację (tak taż się stało). W związku z tym nie mam wątpliwości, że jest ona przystępna dla większości z nas. Najważniejszą kwestią jest zdrowie, zatem warto!

Serum na porost rzęs i brwi, czyli 2 w 1

Pozytywnym zaskoczeniem było przeznaczenie produktu zarówno do rzęs jak i brwi! Zdecydowana większość podobnych preparatów jest dedykowana do użytku jedynie na rzęsach, lub tylko na brwiach. Nawet gdyby ktoś z nas chciał użyć ich w obu przypadkach, aplikatory (w stylu eyeliner) znacznie utrudniają naniesienie produktu w innych miejscach niż te wskazane przez producenta.
Aplikator serum na porost rzęs i brwi RefectoCil Lash & Brow Booster jest bezkonkurencyjny! Posiada „łezkowatą”, spłaszczoną końcówkę, by podczas jednokrotnego przeciągnięcia nim po powierzchni brwi z łatwością i w całości pokryć ją produktem. Cienkie zakończenie „łezki” to idealny przyrząd do precyzyjnego naniesienia serum na powiece tuż nad linią rzęs. Aplikacja jest łatwa, szybka, a jedno zanurzenie aplikatora we fiolce wystarczy na obie brwi i rzęsy podczas wieczornej rutyny.

Design RefectoCil cieszy oko

Serum znajduje się w bardzo nowoczesnym opakowaniu, biały kartonik z okienkiem z zewnątrz przyciąga oko eleganckim, klasycznym wręcz ascetycznym wyglądem, natomiast sam flakonik to zupełnie inna bajka! Fiolka opalizuje nowoczesnym, holograficznym designem. Kolory przenikają wzajemnie od fioletu, różu, zieleni i granatu. Istne cudeńko-cieszy oko każdej sroczki!

Mnie jeszcze bardziej cieszy skład, widoczny na opakowaniu. Oprócz Black Sea Rod Oil (wyciągu z koralowca z Morza Karaibskiego). Serum na porost rzęs i brwi od RefectoCil posiada biotynę, phantenol, które przeciwdziałają utracie nawilżenia i działają wzmacniająco na strukturę włosów.

Stosowanie serum na porost rzęs i brwi od RefectoCil

Producent zaleca stosowanie produktu na noc. Zastosowałam się do wskazań, tuż po demakijażu i odtłuczeniu rzęs oraz brwi, nanosiłam produkt zgodnie z instrukcją. Choć posiadam bardzo delikatną i skłonną do podrażnień cerę nie wystąpiły u mnie żadne reakcje alergiczne czy zaczerwienienia. Zupełnie bezinwazyjnie przeszłam kuracje. Z przyjemnością wprowadzę produkt do kanonu moich codziennych pielęgnacyjnych zabiegów beauty.

Efekty stosowania RefectoCil Lash & Brow Booster

Pierwszy tydzień kuracji nie przyniósł efektów. Ale nie od razu Rzym zbudowano, z każdym kolejnym było lepiej. Znaczny przyrost był widocznie wyraźny już po 4 tygodniach (producent gwarantował je od 6 tygodnia). Włoski w szczególnie na rzęsach były grubsze i mocniejsze. Zagęszczenie i długość także bardzo się poprawiła.

Efekt stosowania serum na porost rzęs Refectocil Lash & Brow Booster

Podsumowując kilka miesięcy stosowania serum na porost rzęs i brwi RefectoCil Lash & Brow Booster, jestem zdecydowanie zadowolona i zamierzam stosować produkt jeszcze długie miesiące. Efekty są bardzo satysfakcjonujące. Zatem polecam każdemu, kto chce być posiadaczem pięknych i długich rzęs i czarującego spojrzenia w bezpieczny dla zdrowia sposób! To nie tylko rozwiązanie dla osób chcących poprawić swój dotychczasowy wygląd i samopoczucie ale idealne rozwiązanie dla tych, którzy w wyniku chorób stracili włoski. Powrót do normalności jest dla takich osób na wagę złota! A jeśli do tego wykonamy zabieg henny, efekt będzie jeszcze lepszy!
Polecam RefectoCil Booster i zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami!

Jeden komentarz do “Serum na porost do rzęs. RefectoCil zaskakuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *