Porady

Szczotka z włosia dzika – tak czy nie?

Trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację włosów bez dobrej szczotki. Szukasz tej idealnej dla siebie? Sprawdź tę… z włosia dzika. Ten rodzaj wzbudza wiele wątpliwości, a nawet kontrowersji. Zupełnie niepotrzebnie! Szczotka z włosia dzika to naprawdę strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Sprawdź.

Skąd wiemy, że dana szczotka wykonana jest z włosia dzika? Da się to stwierdzić, choć bez dokładnego przyjrzenia będzie ciężko. Włoski powinny być w większości ciemne, a jasne tylko na końcach. Jaśniejsza plamka to cebulka włosa. Włosie szczotki nie zależy do bardzo elastycznych, choć nie oznacza też, że jest bardzo sztywne i co za tym idzie – nieprzyjemne w zastosowaniu. Szczotki z włosia dzików są bardzo często podrabiane. By nie dać się złapać na sztucznie barwione włosie syntetyczne, wybieraj produkty ze sprawdzonych sklepów.

Szczotka z włosia dzika – zalety

Dlaczego warto pomyśleć o zakupie szczotki do włosów z włosia dzika? To świetny gadżet, który dobrze zadba o wygląd oraz kondycję kosmyków. Szczecina dzika pod pewnym względem przypomina ludzki włos – dlatego też ma na niego tak pozytywny wpływ. Włosie dzika składają się m.in. z keratyny. Strukturą jednak odbiegają od naszych – są sztywniejsze i nieco bardziej szorstkie. Te parametry jednak nie oznaczają, że pielęgnacja taką szczotką będzie mało komfortowa czy uciążliwa. Wręcz przeciwnie.

Szczotka z włosia dzika, wbrew bardzo często powielanym opiniom, doskonale rozczesuje włosy, a nawet rozplątuje je z uciążliwych kołtunów. Nie możemy na to liczyć w przypadku miękkiego włosia, np. świni. Inne zalety szczotki z dzika? Dobrze wygładza włosy, a nawet (dzięki wspomnianej już keratynie) świetnie je nabłyszcza. Czesząc się taką szczotką będziesz unikać ciągnięcia i łamania. Brzmi świetnie, prawda? Wymieńmy kolejne zalety. Co powiesz na mniejszą łamliwość końcówek po dłuższym stosowaniu tej szczotki? To fakt! Włosie dzika świetnie nadaje także objętość. Co prawda może doprowadzać do lekkiego puszenia, którego jednak możemy szybko się pozbyć przygładzając włosy ręką.

Szczotka z dzika dla łamliwych i cienkich włosów?

Krąży wiele osób sugerujących, iż szczotka z włosia dzika nie nadaje się dla posiadaczek włosów delikatnych oraz cienkich. Nic bardziej mylnego. Sprawdza się i to świetnie – nie łamie włosów, nadaje kształt i objętość oraz rozczesuje nawet najbardziej splątane partie.

porady na blogu fryzjerskim okiem fryzjera

A jakie są wady szczotki z naturalnego włosia?

Jej użytkowniczki podkreślają, że ten model może przyciągać wyjątkowo mocno kurz oraz inne zabrudzenia. Rozwiązanie? Szczotkę trzeba często czyścić, co warto tak naprawdę robić w przypadku każdego innego tego typu gadżetu. Najlepiej robić to minimum raz na 2 tygodnie (niektórzy radzą częściej). Zazwyczaj taka szczotka osadzona jest na drewnianej rączce – podczas mycia nie należy jej moczyć. Czym myć? Zwykłym szamponem. W końcu to naturalne włosie! Pamiętaj o tym, aby woda, w której będziesz czyścić szczotkę była letnia. Ostatnie płukanie wykonaj w zimnej wodzie. By cieszyć się dobrze wypielęgnowanym włosiem, zastosuj na końcu także odżywkę (nałóż ją na 5 minut, a następnie dokładnie spłucz). Do pielęgnacji włosia dzika należy podchodzić tak samo delikatnie jak do pielęgnacji własnych włosów. Szczotka powinna wyschnąć samoistnie – pod żadnym pozorem nie kierujemy na nią ciepłego powietrza z suszarki.

Szczotka z włosia dzika – warto czy nie warto?

Warto pomyśleć o zakupie szczotki z naturalnego włosia dzika. To swego rodzaju inwestycja w zdrowe włosy i komfortową pielęgnację. A pierwsze pozytywne efekty widać już po pierwszym zastosowaniu! Dlatego posiadaczki szczotki z naturalnego włosia dzika najczęściej nie wyobrażają sobie już bez niej codzienności. Trudno się dziwić. Spróbujesz przekonać się sama czy jednak szczotka z naturalnego włosia nie jest dla Ciebie?

Jeden komentarz do “Szczotka z włosia dzika – tak czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *