News

Maszynka do strzyżenia włosów – jak wybrać najlepszą?

Maszynka do strzyżenia włosów to jedno z najbardziej niezbędnych narzędzi w pracy każdego fryzjera. Obecnie na rynku fryzjerskim dostępnych jest niezliczenie wiele maszynek do strzyżenia włosów. Jeśli właśnie stoisz przed tym trudnym wyborem i zastanawiasz się, która będzie najlepsza dla Ciebie – przybywamy z pomocą! Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny poradnik z kilkoma kluczowymi wskazówkami! W tym wpisie poznasz nie tylko rodzaje maszynek do strzyżenia włosów, ale także dowiesz się na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do strzyżenia włosów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do strzyżenia włosów?

Przy wyborze maszynki do strzyżenia włosów należy zadać sobie na pytanie – jak często używasz maszynki w salonie? Czy będzie przeznaczona do sporadycznego strzyżenia włosów damskich, czy intensywnego eksploatowania jej podczas strzyżeń męskich? Jednym z ważniejszych parametrów będzie rodzaj zasilania oraz moc silnika maszynki do strzyżenia. Warto także zwrócić uwagę na ilość nasadek w zestawie z maszynką do strzyżenia. Ponadto istotna będzie możliwość dokupienia ostrzy, podobnie jak i nasadek.

Maszynki do strzyżenia mają kilka opcji zasilania

Maszynki do strzyżenia włosów przewodowe konta bezprzewodowe - które lepsze?

Maszynki do strzyżenia włosów posiadają zwykle trzy opcje zasilania. Wyróżniamy maszynki do strzyżenia włosów: zasilanie akumulatorowe, sieciowe oraz ich połączenie, czyli akumulatorowo-sieciowe. Maszynki do włosów akumulatorowe, jak sama nazwa wskazuje do pracy wykorzystują zamontowany wewnątrz akumulator. Pozwala on na pracę bezprzewodową, czyli bez kabla. Brzmi świetnie prawda? Nic się nie plącze pod nogami, mamy pełną swobodę ruchu… Gdzie jest haczyk? Maszynkę do strzyżenia włosów bezprzewodową trzeba regularnie ładować, ponieważ nieuniknione jest rozładowanie się urządzenia. Czas pracy na akumulatorze i samego ładowania uzależnione są od poszczególnych modeli maszynek do strzyżenia. Warto zwracać uwagę na te parametry, gdyż czas pracy i ładowania mogą różnić się nawet o godzinę!

Z kolei maszynka do strzyżenia włosów sieciowa to taka, która do pracy potrzebuje zasilania, czyli kabla podłączonego do prądu. Decydują się na ten typ zasilania, mamy pewność, iż maszynka do włosów będzie równo pracować przez cały czas wykonywania usługi. W przypadku maszynek bezprzewodowych moc może spadać wraz z poziomem rozładowania akumulatora. Wybierając ten typ zasilania należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia związane z kablem. Przede wszystkim mamy tu na myśli długość przewodu. Powinien on być na tyle długi, aby możliwa była bezproblemowa praca w każdej pozycji i pod dowolnym kątem. Co więcej maszynki do strzyżenia włosów przewodowe są stosunkowo lekkie, ponieważ nie posiadają akumulatora, który zwiększałby ich wagę.

Maszynka do strzyżenia włosów akumulatorowo-sieciowa to niezwykle praktyczne i uniwersalne rozwiązanie. W tym przypadku maszynka do strzyżenia może działać bezprzewodowo oraz przewodowo, jeśli zachodzi taka potrzeba. Jeśli maszynka do włosów rozładuje się w czasie strzyżenia, możemy w dowolnej chwili podpiąć ja pod zasilanie, bez konieczności przerywania usługi. Może to uratować niejedną sytuację! Zwykle maszynki tego typu będą nieco droższe, jednak jest to urządzenie na którym fryzjer pracuje praktycznie codziennie, a w momencie gdy w grę wchodzi wygoda i komfort pracy, zdecydowanie będzie to dobra inwestycja!

Jaką moc powinna mieć profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów?

Równie ważne jest to, co maszynka do strzyżenia włosów ma w środku. Mowa tutaj oczywiście o sercu maszynki, czyli o silniku. W tym przypadku siła silnika = moc maszynki do strzyżenia. Tak, więc jeśli maszynka będzie cechowała się niską mocą, tym samym oznacza to, że może sobie nie poradzić z gęstszymi włosami. Jeśli często masz do czynienia z klientami o przeróżnych typach włosów, ta kwestia jest niezwykle ważna i nie może zostać pominięta! Pamiętaj im wyższa moc maszynki, tym łatwiej strzyc włosy, nawet te gęste, sztywne, czy kręcone…

W przypadku maszynek do włosów najczęściej możemy spotkać się z silnikami elektromagnetycznymi oraz rotacyjnymi. Te pierwsze stosowane są w zazwyczaj w maszynkach przewodowych, charakteryzuje je wyjątkowa wytrzymałość przy niestety zwiększonej wadze. Ruch ich ostrzy przypomina ruch wycieraczek samochodowych. Silniki rotacyjne również stosuje się w maszynkach na przewodzie, w ich wypadku ostrza poruszają się po linii prostej, równolegle do siebie. Oba silniki mają podobną niezawodność. Istnieją również maszynki z silnikami wirnikowymi, które charakteryzują się niemal niezniszczalnością. Te polecane są szczególnie dla profesjonalnych barberów.

Czy maszynka do włosów daje regulację długości strzyżenia?

Jest to kolejny ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej maszynki do strzyżenia włosów. Maszynki pozwalają na ustawienie kilku długości strzyżenia. Oczywiście tańsze modele będą oferowały tylko kilka możliwości, natomiast te droższe, bardziej profesjonalne będą posiadały nawet kilkanaście poziomów do wyboru. Najczęściej do maszynki do strzyżenia poza nakładka uniwersalną, dołączone są specjalne nakładki umożliwiające różne długości strzyżenia włosów.

Ponadto maszynki do strzyżenia włosów różnią się od siebie również szerokością ostrza. Na początek proponujemy ostrza o szerokości 30mm-45mm. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, które pozwoli Ci wygodnie strzyc.

Możliwość wymiany ostrzy w maszynce do strzyżenia włosów Moser
Wybór odpowiedniego ostrza w maszynce do strzyżenia włosów pozwala na dopasowanie jej do swoich potrzeb

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując maszynkę do włosów?

Producenci maszynek do włosów oferują coraz to nowsze udogodnienia i dodatkowe funkcje urządzeń. Oczywiście elementy te nie są konieczne do wykonania pracy, jednak bardzo często potrafią ułatwić życie fryzjera! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • wodoodporna obudowa maszynki,
  • obudowa wyciszająca pracę silnika,
  • wyświetlacz LED,
  • opcja szybkiej zmiany ostrza,
  • ostrza samoostrzące (automatycznie ostrzą się podczas pracy),
  • antypoślizgowy korpus maszynki,
  • ergonomiczny kształt,
  • funkcja automatycznego smarowania się ostrzy,
  • dodatkowe akcesoria.

Jakie maszynki są najczęściej wybierane przez fryzjerów i barberów?

Niewątpliwie najchętniej wybierane marki maszynek do strzyżenia włosów przez profesjonalistów to Moser, Wahl, Oster oraz Ermila. Tu przede wszystkim cenimy niemiecką produkcję maszynek do strzyżenia włosów. Choć ostatnio coraz częściej doceniamy także sprzęt fryzjerski włoskiej firmy Ga.Ma.

Podsumowując, podczas poszukiwań idealnej maszynki do strzyżenia włosów należy dobrze rozpatrzyć wszystkie dostępne na rynku opcje. Pamiętaj, aby kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami i przeznaczeniem danej maszynki podczas codziennej pracy. Wybrany sprzęt powinien być niezawodny, bo również od niego będzie zależało zadowolenie Twoich klientów. Mamy nadzieję, że choć trochę podpowiedzieliśmy Ci przy wyborze tej idealnej, która będzie perfekcyjnie spełniać swoje zadanie, idealnie strzyc włosy oraz służyć przez wiele lat! Wystarczy wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę, ale przede wszystkim udać się w do sprawdzonej hurtowni fryzjerskiej, posiadającej bogatą ofertę profesjonalnych sprzętów. Ponadto zakup maszynki stacjonarnie daje możliwość przyjrzenia jej się z bliska, a nawet sprawdzenia jak leży w dłoni!

Jeden komentarz do “Maszynka do strzyżenia włosów – jak wybrać najlepszą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *