Porady

Główki fryzjerskie pod lupą

We fryzjerstwie, podobnie jak w przypadku każdego zawodu, praktyka czyni mistrza! Najważniejsze są chęci, jeśli chcesz nauczyć się jak najwięcej musisz po prostu tego chcieć. Ale na początku drogi może być ciężko ćwiczyć na tzw. żywym organizmie. Znajomi czy rodzina nie zawsze są na tyle odważni i cierpliwi… a nawet jeśli, to po pewnym czasie nawet tego może być mało. Tutaj do gry wkraczają główki fryzjerskie treningowe! To najlepsze co zostało wynalezione od czasów grzebieni do włosów. Męskie, damskie, krótkie, długie, blond czy ciemne od wyboru do koloru!

Jak wybrać odpowiednią główkę fryzjerską?

Wybór dobrej i odpowiedniej główki fryzjerskiej do naszych możliwości czy oczekiwań do podstawa. Na co należy zwrócić uwagę podczas swojego pierwszego zakupu? Jedną z najważniejszych kwestii jest rodzaj włosów, która znajduje się danym modelu. Włosy naturalne to jedne z najpopularniejszych, ale i najdroższych tworzyw, którego używa się przy produkcji. Mogą one występować zarówno w kolorze brązowym i blond, ale należy zwrócić uwagę z jakiego regionu świata pochodzą. Do nauki zawodu najlepiej wybrać te europejskie. A dlaczego? Zdecydowaną większość klientów salonów fryzjerskich w Polsce są Europejczycy. Ich włosy zachowują się w określony sposób, mają inną strukturę, sztywność i grubość aniżeli popularne w tańszych główkach fryzjerskich włosy azjatyckie.

Główka fryzjerska z włosami naturalnymi, czy syntetycznymi?

Do nauki w pierwszych latach warto wybrać właśnie główkę fryzjerską z włosami naturalnymi pozyskiwanymi na terenie Europy. Użycie w produkcji syntetycznych pasm zdecydowanie wpływa na końcową cenę produktu. Modele „wzbogacone” w ten rodzaj włosia są tańsze, ale wcale nie oznacza to że gorsze. Po prostu są przeznaczone do zupełnie innych zabiegów. Włosy syntetyczne, ale z prowitaminami należą do najlepszych w tej kategorii na rynku, a co za tym idzie zachowują się podobnie jak te naturalne. Idealnie sprawdzą się w przypadku nauki różnego rodzaju stylizacji, upięć, fal, loków, tapirowania, zaplatania itd… Ale nie tylko. Dobrej jakości włosy syntetyczne tak samo dobrze jak naturalne reagują na różne koloryzacje czy dekoloryzacje.

Główki fryzjerskie męskie i damskie – różnice nie tylko wizualne

Jedną z najistotniejszych różnić, która dzieli główki fryzjerskie na rodzaje jest oczywiście to czy jest to męska czy damska. Zasadniczą różnicą poza wizualnym wyglądem jest oczywiście długość pasm. Modele męskie w znacząco przeważającej części posiadają krótsze i nierzadko gęstsze włosy, są one również inaczej „mocowane” na głowie aniżeli damskie. Potrafią idealnie odwzorować męskie włosy rosnące w naturalny sposób. Kolejną różnicą pomiędzy nimi to fakt, że część z nich posiada brodę. Po co na główce fryzjerskiej zarost? Fryzjer musi nauczyć się pracy z każdym włosem, tym bardziej jeśli chce specjalizować się w męskim fryzjerstwie. Barber to od kilku lat niezwykle popularny zawód wybierany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Podstawy barberingu najlepiej poznać właśnie na modelach treningowych, a dopiero później przejść na żywy materiał.

Wybór odpowiedniej główki fryzjerskiej jest uzależniony przede wszystkim od celu w jakim taka główka zostaje nabyta. Dlatego zwróć uwagę na rodzaj i długość włosa, a dopiero później na jego kolor. Najlepsze są oczywiście główki z naturalnymi włosami, ale dobrej jakości syntetyki potrafią całkiem dobrze je odwzorować. Jeśli natomiast zamierzasz ćwiczyć strzyżenia męskie postaw właśnie na tę wersję, a jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności w pielęgnacji zarostu, wybierz model z brodą. Różnego rodzaju stylizacje włosów damskich, czy to strzyżeń czy upięć najlepiej ćwiczyć na dłuższych pasmach. Główki damskie są niezwykle uniwersalne i pozwalają na naukę wielu zabiegów z fryzjerstwa damskiego. Pamiętaj, że nauka czyni mistrza, a im więcej ćwiczysz tym bardziej doskonalisz swój warsztat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *