Porady

Strona internetowa salonu fryzjerskiego

Współczesny świat rządzi się swoimi prawami. Pomimo, że świadczysz usługi stacjonarne, to nie może Cię zabraknąć w wirtualnej rzeczywistości. Internet to dzisiaj źródło inspiracji, odpowiedzi na wszystkie pytania, baza wiedzy oraz „mapa” sklepów i usługodawców ze wskazaną konkretnie drogą, jak do nich trafić. Strona internetowa salonu fryzjerskiego będzie takim drogowskazem dla Twoich nowych klientów, a także przestrzenią z rzetelnymi poradami na temat aktualnych trendów. Jeżeli jeszcze jej nie masz, pozwoliłeś wielu klientom skorzystać z usług konkurencji… a szkoda!

Zaprezentuj swoją ofertę

Czego właściwie szukają klienci salonów fryzjerskich w sieci? Oczywiście oferty, najlepiej ze szczegółowym opisem, aby poznać lepiej możliwości stylistów i fryzjerów oraz przekonać się, czy jest to dobre miejsce do spełnienia ich oczekiwań. Strona internetowa salonu fryzjerskiego powinna być więc przede wszystkim prezentacją Twojej oferty. To najbardziej interesuje klientów, jednak równie ważne jak zakres usług, są ceny poszczególnych zabiegów. Wiele salonów fryzjerskich nie przedstawia ich na swojej stronie. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to jedno z kryteriów, na podstawie którego podejmujemy ostateczną decyzję – umówić się na wizytę czy szukać innego salonu.

Strona internetowa salonu fryzjerskiego już na stronie głównej powinna zawierać sekcję z ofertą. Niech będzie w skróconej formie z przekierowaniem do zakładki ze szczegółowym opisem. Błędem jest umieszczanie oferty w trudnych do odnalezienia podstronach. Użytkownik strony czuje się zagubiony, po niedługim czasie nawet rezygnuje i ucieka do konkurencji. Przy każdym zabiegu umieść opis, czego konkretnie dotyczy, jak jest wykonywany i z jakich kosmetyków korzystasz. Duża konkurencja w branży powoduje, że klienci coraz bardziej zwracają uwagę na jakość świadczonej usługi.

Pozwól się poznać

Strona internetowa salonu fryzjerskiego to idealna przestrzeń do nawiązania już pierwszych relacji z klientem. Zrobisz na nim pierwsze dobre wrażenie, jeżeli przedstawisz się, zaprezentujesz swoje doświadczenie, osiągnięcia i możliwości. Fryzjer musi wzbudzać zaufanie, w końcu odpowiada za zmianę wizerunku i wyglądu innych osób. W planie strony internetowej uwzględnij zakładkę „O mnie” lub „O salonie”. Przedstaw siebie i innych pracowników. Dobrą praktyką jest dodanie zdjęcia zespołu. Klient zanim się z Tobą spotka, będzie mógł Ci spojrzeć w oczy. To bardzo ważne, ponieważ większe zaufanie w człowieku wzbudza to, co widzi. Jesteśmy w większości przypadków wzrokowcami. Strona internetowa salonu fryzjerskiego jest też pewnego rodzaju gablotą z certyfikatami i dyplomami. Zapewne masz się czym pochwalić, więc nie ukrywaj swoich osiągnięć, które potwierdzają Twoje umiejętności.

Nie tylko pozwól siebie lepiej poznać, ale również swój salon, jego wnętrze i wystrój. Szczególnie kobiety wizytę u fryzjera traktują jako formę oderwania się od codzienności, czas relaksu i odpoczynku. Wnętrze i wystrój salonu ma dla nich duże znaczenie. To, w jakim otoczeniu przebywamy, wpływa na nasze samopoczucie.

Strona internetowa salonu fryzjerskiego z fachowymi poradami

Jesteś ekspertem i profesjonalistą, masz wiedzę i praktykę, więc podziel się tym z innymi. Strona internetowa salonu fryzjerskiego to również miejsce, gdzie możesz udzielać porad swoim aktualnym i przyszłym klientkom, dotyczących pielęgnacji włosów, stylizacji, a także zabiegów oraz trendów. W ten sposób udowadniasz, że masz szeroką wiedzę na temat tego, czym się zajmujesz na co dzień. Jest to najlepsza i najbardziej godna zaufania rekomendacja Twojego salonu i usług. Stwórz więc sekcję z poradami, aktualnościami lub blogiem firmowym. Regularnie udostępniaj w niej wpisy, np. raz czy dwa razy w tygodniu, informując o kolejnych w mediach społecznościowych. Możesz również publikować posty ze swoimi pracami, a więc stylizacjami i koloryzacją, aby pokazać efekty swoich starań.

Czasy, kiedy o salonie fryzjerskim dowiadywano się od sąsiadki, już minęły. Jest też znacznie więcej salonów fryzjerskich, niż dwa na jedno miasto. Dzisiaj informacji o usługach poszukujemy w Internecie, mając do wyboru szeroki wachlarz konkurencyjnych firm. Strona internetowa salonu fryzjerskiego jest Ci potrzebna, aby po prostu istnieć i być widocznym w tym biznesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *