Porady

Wizyta w salonie fryzjerskim jak sprawić by była przyjemna?

Wizyta w salonie fryzjerskim dla każdej kobiety to wyjątkowy czas! Czekamy z utęsknieniem, aby zasiąść wygodnie w fotelu z kawką w ręku i farbą na włosach. Dla jednych jest to chwila oderwania się od codziennych problemów. Dla innych czas tylko dla siebie…

Wizyta w salonie fryzjerskim jak rytuał

Kobiety lubią regularne wizyty, a kiedy znajdą już swojego wymarzonego i ulubionego fryzjera potrafią zapisywać się na koloryzacje czy zabiegi nawet z rocznym wyprzedzeniem Wszystko po to aby dogodny termin nie przepadł. Ale co zrobić, abyśmy nie tylko my czuły się dopieszczone podczas wizyty, ale też nasz fryzjer czuł się spełniony?

Po pierwsze kiedy już znajdziesz swoją wymarzoną fryzurę z idealnym kolorem u modelki na instagramie czy w kolorowym czasopiśmie i pójdziesz z konkretnymi wytycznymi do stylisty musisz liczyć się z tym, że efekt może nie być identyczny. Dlaczego? Niestety, ale każdy włos jest inny i inaczej reaguje czy przyjmuje zastosowane kosmetyki. Nawet jeśli nasz fryzjer jest specjalistą w swoim fachu to nie oznacza to, że jest cudotwórcą.

Jeśli masz czarne kosmyki, a zamarzy Ci się platynowy blond to każdy fryzjer o zdrowych zmysłach odmówi takiej koloryzacji na jednej wizycie. Gdyż możesz wtedy wyjść z salonu bez włosów. Takie metamorfozy należy podzielić na kilka etapów, by włosy pozostały zdrowe.

A co ze strzyżeniem?

Tutaj również nie ma jednego szablonu dla wszystkich. O doborze idealnej fryzury decyduje kilka czynników takich jak kształt naszej twarzy, kondycja czy długość włosów. Jedno cięcie nożykami trwa chwilę, ale włosy niestety tak szybko nie odrastają, więc lepiej posłuchać rad fryzjera.

Wizyta w salonie fryzjerskim a domowa pielęgnacja włosów

Nawet częsta wizyta w salonie fryzjerskim nie zwalniają nas z dbania o włosy w domowym zaciszu. No chyba, że na każde mycie, stylizacje i inne zabiegi chodzimy do fryzjera, a w domu nie robimy z włosami kompletnie nic. Jeśli niestety nie mamy możliwości odwiedzać salon fryzjerski kilka razy w tygodniu warto zadbać o kondycję kosmyków. I tutaj pojawia się pytanie czym i w jaki sposób? Najlepiej zaufać w tej kwestii fryzjerowi. Każda wizyta w salonie fryzjerskim rozpoczyna się od „prześwietlania” naszych włosów.  Dobry stylista widzi jak reagują na zaaplikowane kosmetyki. Co więcej jest w stanie dobrać taki szampon i pielęgnację, aby wydobyć naturalne piękno i znacznie poprawić kondycję włosów. Efekty odpowiednio dobranych kosmetyków, przy ich regularnym stosowaniu można zauważyć już po kilku tygodniach. I to gołym okiem! A nasz fryzjer podziękuje nam za to, bo praca na wypielęgnowanych włosach jest niczym innym jak czystą przyjemnością!

Nie kombinuj samodzielnie!

Kiedy wizyta w salonie fryzjerskim jest zaplanowana za ponad dwa tygodnie, a Ty już nie możesz patrzeć na swój odrost i przypadkiem akurat jesteś w drogerii. Przechadzając się między półkami trafiasz na farby do włosów i kupujesz… Oczywiście przypadkiem (!) – szampon koloryzujący, bo to przecież tylko dla odświeżenia i za chwilę się wymyje. Albo co gorsza nachodzi Cię chwila słabości i bierzesz farbę o ton lub kilka ciemniejszą niż to co w tej chwili masz na głowie! Po aplikacji tych specyfików patrzysz w lustro i nie wiesz czy płakać, czy już tylko się śmiać! Ale przecież za chwilę idę do fryzjera, on to uratuje, na pewno to zrobi, bo przecież jest najlepszy w mieście! Niestety czasami może być tak, że nawet on nie będzie w stanie pomóc, a nawet jeśli to na pewno kosztowne!

Pamiętaj, że fryzjer to nie cudotwórca, również ma pewne ograniczenia i możliwości. Czasami lepiej przeczekać, unikać luster i po prostu wyjść z domu. Niż żałować chwili słabości, która będzie nas kosztować regeneracje i odbudowę włosów.

Mała rada ze strony fryzjera 

W chwili zwątpienia warto zadzwonić i zapytać czy nie zwolniło się miejsce na wcześniejszą wizytę. Czasami ludzie odwołują swoje spotkania, a fryzjerzy mogą wtedy poświęcić swój czas komuś kto bardzo potrzebuje szybkiej interwencji 🙂
Relacja klient – fryzjer powinna opierać się na obustronnym zaufaniu. Jeśli my nie będziemy wierzyć specjaliście w swojej dziedzinie to on nie będzie mógł pokazać nam pełni swoich umiejętności. Co więcej może mieć zupełnie inne spojrzenie na nasz image, co pozwoli wydobyć nasze naturalne piękno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *