Porady

Rozdwajające się końcówki – to już nie problem!

Rozdwajające się końcówki to bolączka osób które mają długie lub osłabione krótsze włosy. Przyczyną ich rozdwajania się jest uszkodzenie struktury włosa. Łuska, która stanowi zewnętrzną osłonkę, zostaje zniszczona, a włosy zaczynają się łamać, tracą swoją spójność i rozszczepiają się od końcówek w stronę nasady. Spróbujmy zatem przeanalizować przyczyny powstawania tego problemu i zastanówmy się, jak możemy temu zapobiec?

Rozdwajające się końcówki wyeliminuj poprzez właściwą stylizację włosów

Faktem jest, że rozjaśniacze, farby , szampony koloryzujące, trwała ondulacja, by dotrzeć do wnętrza włosa, otwierają jego łuski. To narusza ich strukturę, zwiększając jednocześnie łamliwość włosów. Częste, nieumiejętne użycie suszarki, prostownicy oraz lokówki, w dużej mierze przyczynia się do utraty naturalnej wilgotności włosa. Dlatego tak ważne podczas suszenia staje się stosowanie zimnego strumienia powietrza, który pomaga zamknąć łuskę włosa oraz wygładza go na całej długości. W procesie suszenia włosów, idealnie sprawdzi się jonizacja, w którą wyposażonych jest obecnie wiele sprzętów fryzjerskich. Proces ten, w trakcie modelowania włosów, zapobiega puszeniu, elektryzowaniu się oraz sprawia, że włosy stają się bardziej gładkie i błyszczące. Dlatego planując zakup suszarki, prostownicy czy lokówki, warto ten aspekt również wziąć pod uwagę.

Odpowiednie strzyżenie

Czynnikami, które niekorzystnie wpływają na strukturę włosów, są również warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, promieniowanie słoneczne czy słona woda. Co zatem robić i jak pozbyć się rozdwojonych końcówek? Skutecznym sposobem okazuje się być umiejętne podcięcie włosów. Wystarczy, że będziemy robić to raz na 2-3 miesiące. Efekt poprawy będzie zauważalny natychmiast! Włosy staną się zdrowsze i z całą pewnością będą się lepiej układać. By prawidło wykonać zabieg podcięcia kosmyków, warto udać się do salonu fryzjerskiego. Przy użyciu odpowiednich, profesjonalnych i ostrych nożyczek, styliści fryzur sprawią, że unikniemy postrzępionych końcówek, a nasze włosy staną się lekkie, bardziej puszyste oraz odporne na plątanie.

Rozdwajające się końcówki zredukuje codzienna pielęgnacja

Inwestycja w odpowiednie, profesjonalne kosmetyki również się opłaca! Najlepiej sprawdzą się te, przeznaczone do włosów słabych, zniszczonych z rozdwajającymi się końcami. Odżywki i szampony nawilżające zapobiegną nadmiernemu wysuszaniu włosów. Dobrze jest zaopatrzyć się w regenerujące maseczki, których należy używać regularnie, nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Tego rodzaju kosmetyki powinny zawierać proteiny np. z mleka czy jedwabiu. Musimy pamiętać, że wszelkie kuracje na obłamane końcówki włosów działają tylko doraźnie, czyli do następnego mycia włosów.

Mokre włosy są znacznie bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego zanim przystąpimy do ich modelowania, należy wetrzeć w końcówki preparat wzmacniający i ułatwiający rozczesywanie włosów. Kosswell Structure Repair Reinforce Ends idealnie sprawdzi się w takiej codziennej pielęgnacji. Preparat ten przywraca proces odtwarzania lipidów, uszczelnia i wygładza strukturę włosa oraz sprawia, że stają się one bardziej odporne na uszkodzenia. Ponadto gwarantuje włosom idealny połysk i nawilżenie. W zwalczaniu rozdwajających się końcówek, warto sięgnąć po proteinowe serum do włosów Sunshine marki Artistique. Stosowane regularnie, pomoże nam osiągnąć jednolitą strukturę włosa. A jego oleista ale zarazem lekka konsystencja sprawi, że końcówki włosów będą spójne i sprężyste. Systematyczne stosowanie tych preparatów z całą pewnością zapewni nam zdrowe i lśniące włosy aż po same końce.

Szczotka czy grzebień? Co wybrać?

Stojąc przed sklepową półką, widząc szeroki asortyment szczotek i grzebieni, nagle zaczynamy zastanawiać się co wybrać? Co będzie lepsze dla naszych włosów? W przypadku delikatnych włosów z uwrażliwionymi końcami, wystrzegajmy się plastikowych szczotek do rozczesywania oraz wałków z plastikowymi kolcami. Są one zbyt szorstkie i uszkadzają strukturę włosów. Dlatego nosząc się z zamiarem zakupu, zainwestujmy w szczotkę z naturalnego włosia. Występują one w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każda z nas, jest w stanie dopasować ją do długości i gęstości swoich włosów.

A co z grzebieniem? Niby niepozorny ale okazuje się być niezbędnym narzędziem w codziennej pielęgnacji. Podczas każdorazowej aplikacji preparatów odżywczych na włosach, ułatwi on ich rozprowadzenie od nasady, aż po same końce. Grzebień typu Afro – bo o nim mowa, dzięki temu że posiada szeroki rozstaw ząbków, idealnie sprawdzi się do tego typu zadań. To nie jedyne jego zastosowanie, albowiem posiadaczkom grubych i kręconych włosów ułatwi również ich rozczesywanie.

Zdrowa dieta

Nie bez znaczenia jest odpowiednia, zdrowa dieta, bogata w witaminy z grupy B, A, E oraz minerały takie jak: cynk, żelazo i miedź. Ich brak w naszym codziennym jadłospisie, może rzutować na wygląd i kondycje włosów. Osłabione cebulki włosowe spowodują nadmierne wypadanie, a krucha struktura włosa i brak elastyczności, doprowadzi w efekcie końcowym do łamania i rozdwajania się końcówek. Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe do naszej codziennej diety skorzystamy podwójnie. Nasze włosy będą sprężyste i błyszczące, a my zdrowsi i pełni energii!

Podsumowując wniosek nasuwa się jeden – tajemnica pięknych i zdrowych włosów tkwi w ich wewnętrznym i zewnętrznym odżywianiu.

Jeden komentarz do “Rozdwajające się końcówki – to już nie problem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *