Porady

Jak chronić włosy podczas snu?

Jak wygląda Twoja nocna rutyna? Czy w ogóle przykładasz do niej jakąkolwiek uwagę? Dla większości entuzjastów urody 7- 9 godzin snu to konieczność oraz podstawa dbania o własne zdrowie. Wpływa to na nasz wygląd, m.in. na kondycję włosów. Wieczorna rutyna zwykle zaczyna się już od demakijażu, obejmuje oczyszczanie twarzy z pozostałości kosmetyków i nakładanie różnorodnych kremów i serum na twarz. Bardzo często zapominamy jednak o nocnej pielęgnacji naszych włosów. Przygotowanie włosów do snu zwykle kończy się związaniem ich w ciasnym koku. Jeśli również należysz do grona osób praktykujących tę czynność, zdecydowanie powinnaś to zmienić i zastosować się do kilku przydatnych porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki jak chronić włosy podczas snu oraz zasady pielęgnacji włosów podczas snu!

Nocna pielęgnacja włosów

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo kosmetyków takich jak kremy do twarzy czy maski z dopiskiem “na noc”. Dlatego zwykle termin “nocnej pielęgnacji” używany jest częściej w odniesieniu do pielęgnacji skóry. Z tego powodu nierzadko zapominamy, że nasze włosy również potrzebują i wykorzystują ten czas na odnowę. Prawda jest taka, że kilka prostych czynności, które wykonamy od czasu do czasu przed snem, może zdziałać cuda na włosach! Już sama maska regeneracyjna zaaplikowana na włosach na noc, pozwoli nam zauważyć znaczną różnicę! Zdecydowanie zalecamy również unikanie spania ze związanymi włosami. A także kładzenia głowy na poduszce, zanim włosy całkowicie wyschną po kąpieli, zapobiegnie to ich łamaniu się. Więcej na ten temat przygotowaliśmy dla Was w poniższym zestawieniu.

4 sprawdzone sposoby na ochronę włosów podczas snu:

  1. Spanie z włosami upiętymi w niechlujny kok lub wysoki kucyk może wydawać się nieszkodliwe. Jednak tak naprawdę ciasne upięcie włosów na kilka godzin może obciążyć skórę głowy i doprowadzić do ostatecznego uszkodzenia zarówno cebulek, jak i samej struktury włosów. Rozumiemy, że włosy potrafią nachodzić na twarz i przeszkadzać podczas snu. Staraj się jednak porzucić ciasne upięcie i zamiast niego postaw na luźny klasyczny warkocz. Włosy zaplecione w warkocz uchronią końce przed nadmiernym łamaniem się, gdy włosy ocierają się o pościel. Poza tym istnieje wiele zalet związanych z takim splotem na włosach na noc. Między innymi, dzięki niemu możesz obudzić się z cudownymi falami, bez użycia ciepła!
  2. Mycie włosów przed snem pozwala zaoszczędzić czas rano, pamiętaj jednak, że włosy są najbardziej wrażliwe, gdy są mokre. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dokładnie wysuszyć je przed położeniem się w łóżku. Jeśli zdecydowanie wolisz myć włosy wieczorami, zalecamy poświęcenie nieco czasu na pozwolenie włosom na wyschnięcie samoczynnie, bądź zainwestowanie w dobrą suszarkę do włosów. Na przykład na taką z jonizacją z turmaliną, dzięki której wydmuchiwane powietrze jest bezpieczne dla włosów. Również dzięki ujemnej jonizacji włosy nie są tak podatne na elektryzowanie się i puszenie.
  3. Dobrym pomysłem będzie zamiana bawełnianych poszewek na poduszki na te wysokiej jakości jedwabne. Twoje włosy będą Ci wdzięczne za tę inwestycję! Jedwab jest zdecydowanie delikatniejszą tkaniną w porównaniu z bawełną. Mniejsze włókna jedwabnych poduszek zapobiegają nadmiernemu uszkodzeniu struktur włosów.
  4. Czasami maski, które stosujemy pod prysznicem (od 15 do 30 minut) nie są wystarczające dla osiągnięcia efektu pięknych i zdrowych włosów. Skorzystaj z “wolnego czasu” podczas snu i nałóż maskę na włosy przed snem, pozostawiając ją jako intensywną kurację na noc. W zależności od rodzaju włosów zalecamy robić to 2-3 razy w miesiącu.

Teraz już wiesz, że wykonując kilka dodatkowych zabiegów każdej nocy i włączając pielęgnację włosów do swojej rutyny, możesz zapewnić ochronę i pielęgnację włosom również przez noc. Dzięki czemu pozostaną długie i mocne jak nigdy wcześniej! Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach innymi sprawdzonymi poradami!

Przeczytaj też na naszym blogu fryzjerskim jak samodzielnie przygotować maskę w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *